حوثی‌ها جاده تعز به عدن در منطقه حیفان را منفجر کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جبهه‌های کرش، القبطیة و حیفان در مسیر تعز به عدن روز جمعه 30 مارس 2018 شاهد درگیری‌های گسترده‌ای میان نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن و شبه‌نظامیان حوثی بود. در این درگیری‌ها مناطق جدیدی از دست حوثی‌ها آزاد شده و تلاش‌های حوثی‌های برای اشغال مجدد مناطق آزاد شده ناکام ماند و حوثی‌ها برای جلوگیری از پیشروی نیروهای ارتش ملی یمن مسیر تعز به عدن در منطقه حیفان را منفجر کردند.

ارتش ملی یمن توانست به مواضع حوثی‌ها در تبه سعيد طه، تبةه العبليه، منطقه الهُجمه در جنوب حيفان هجوم برده و با پیکارجویان حوثی به شدت درگیر شود.

منابع نظامی گزارش کردند که پیکارجویان حوثی تعدادی از مسیرهای منطقه الهُجمه و مسیر ارتباطی شهرستان‌های حیفان و طور الباحه را منفجر کردند. آنها همچنین برای جلوگیری از پیشروی نیروهای ارتش ملی یمن مسیر تعز به عدن در منطقه حیفان را منفجر کردند. این اتفاق پس از آن رخ داد که حوثی‌ها در مناطق مجاور مانند القبطیه و کرش متحمل شکست‌های سنگینی شدند.

در جبهه کرش ارتش ملی یمن و نیروهای مقاومت مردمی توانستند در روز جمعه 30 مارس تعدادی از مناطق اشغالی در غرب کرش، از جمله سلسله کوه‌های شیفان و الطویله در شمال استان لحج را از دست پیکارجویان حوثی آزاد کنند.

کوه‌های اقبل و قردوف و منطقه السحی در شرق شهرستان خدیر استان تعز پس از درگیری نیروهای ارتش و افراد مسلح حوثی آزاد شد و در این درگیری‌ها ده‌ها تن از حوثی‌ها کشته و زخمی شدند.

با توجه به نتایج به دست آمده در درگیری‌های امروز و آزادسازی مناطق مهمی در یمن، ارتش ملی این کشور به نزدیکی مناطق ثبره و بیت حامین رسید. ارتش یمن در حال انجام عملیات پاکسازی مواضع مختلف است تا خود را برای عملیات آزادسازی گسترده‌ای آماده کنند. در همین راستا ارتش توانست در مناطق استراتژیک متعددی پیشروی کند.

در جبهه القبطیه نیز نیروهای دو طرف به شدت درگیر شدند. این درگیری‌ها در پی آن رخ داد که پیکارجویان حوثی کوشیدند مناطق آزاد شده را از دست ارتش ملی یمن بازپس گیرند. این مناطق شامل تبة السنترال، تبه الأخمار، مدرسة الفلاح در منطقه عنفات و منطقه الحلاجيم است. ارتش توانست تلاش حوثی‌ها برای بازپسگیری این مناطق را ناکام کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید