سفير سعودی در آمریکا: امارات شریک اساسی در حمایت از ملت یمن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خالد بن سلمان آل سعود، سفیر پادشاهی سعودی در واشینگتن، بامداد روز پنجشنبه 28 مارس ضمن تشکر از مواضع امارات در قبال ملت یمن، گفت، امارات متحده عربی شریکی اساسی در حمایت از ملت یمن است.

سفیر سعودی در واشینگتن در صفحه توییتر خود نوشت:«از برادرانمان در کشور امارت متحده عربی به دلیل ایستادن در کنار پادشاهی سعودی برای حمایت از ملت برادر یمن تشکر می‌کنیم» خالد بن سلمان افزود:«کشور برادر امارات شریک اساسی سعودی در کمک به طرح سازمان ملل متحد برای برطرف کردن نیازهای انسانی مردم یمن در سال 2018 است».

>


سفیر سعودی در آمریکا روز چهارشنبه نیز در توییتر نوشت:«نقش ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی سعودی تنها به عملیات نظامی محدود نمی شود بلکه در طرح های بازسازی و ساختن زیر بنایی اقتصادی در یمن نیز سهیم است».

وی افزود:«با وجود همه تهدیدهای نظامی از سوی شبه نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران، پادشاهی سعودی به تقدیم کمک‌های انسانی از طریق همه سازمان‌های امدادرسانی ادامه می دهد».

گفتنی است که دبیر کل سازمان ملل متحد هفته گذشته در ملاقات با محمد بن سلمان در نیویورک از وی پادشاهی سعودی به دلیل تقدیم کمک‌های انسانی تشکر و قدردانی کرد.

ولیعهد سودی پس از ملاقات با دبیرکل سازمان ملل متحد مبلغ یک میلیارد دلار به عنوان کمک به طرح سازمان ملل برای ارائه کمک‌های انسانی به یمن به این سازمان داد.

Advertisement

امارات متحده نیز مبلغ 930 میلیارد دولار به طرح سازمان ملل برای کمک به یمن داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید