تصویری... داستان اولین داور زن مصری در فوتبال مردان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منا عطاالله اولین زن مصری است که در فوتبال مردان کشورش به قضاوت می‌پردازد. او چند روز پیش، دیدار میان تیم‌های فوتبال حلوان و ابوالنمرس از سری رقابت‌های دسته سوم مصر را داوری کرد.

منا از سوی فدراسیون فوتبال مصر به عنوان کمک داور شناخته شده است. او در گفت‌وگو با العربیه.نت گفت که در یک خانواده ورزشی به دنیا آمد.

پدر و چهار برادرش، در لیگ برتر مصر به داوری می‌پردازند. همچنین خواهرش اسماء در فوتبال زنان به عنوان کمک داور شناخته شده است. منی گفت که علاقه به فوتبال را از پدرش یاد گرفته است، چرا که پدرش او را به همراه برادرانش برای مشاهده فوتبال جمع می‌کرد و برای آنها درباره قوانین این ورزش ر توضیح می‌داد. او گفت که بعدها در دانشکده ورزش، به تحصیل پرداخت.

این زن مصری، پس از پذیرش زنان برای داوری در فوتبال مردانن مصر در سال 1998، او مدارک خود را به فدراسیون فوتبال مصر ارسال کرد و مورد قبول قرار گرفت.

او گفت که در طول مدت داوریش هیچگاه از سوی بازیکنان تیم‌ها یا کمیته داوری مورد اعتراض قرار نگرفته است. علاوه بر داوری برای مردان، او در سال 2008، در جام جهانی فوتبال زنان در شیلی، به قضاوت پرداخت. همچنین در المپیک جوانان در 2010 در سنگاپور نیز حاضر بود.

او در پایان گفت که زن می‌تواند در اینگونه فعالیت‌های شرکت کند. منی همچنین گفت که زن می‌تواند میان داوری، تربیت فرزندان و توجه به همسر را در یک زمان با موفقیت انجام دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید