استقرار 100 تک‌تیرانداز ارتش اسرائیل در مرز غزه فلسطین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش‌ها از استقرار حدود 100 تک‌تیرانداز ارتش اسرائیل در مرزهای نوار فلسطین حکایت دارد؛ در حالی که ارتش اسرائیل، شامگاه چهارشنبه 29 مارس، از شهرک‌نشینان نزدیک مرز با نواز غزه خواسته تا برای مقابله با اتفاقات احتمالی در تظاهرات «یوم الاض» (روز زمین) که توسط فلسطینی‌ها در روز جمعه آینده برگزار می‌شود، سلاح حمل کنند.

به گزارش العربیه، سازمان‌دهندگان تظاهرات «یوم الارض» طی بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که ساکنان شهرک‌های آوارگان فلسطینی پنج منطقه مهم در مجاورت مرزهای غزه، در این راهپیمایی که از روز جمعه آینده آغاز می‌شود، شرکت می‌کنند.

ارتش اسرائیل در مقابل از همه شهرک نشینان نزدیک نوار غزه خواسته تا برای مقابله با ورود احتمالی فلسطینی‌ها ببه این شهرک‌ها، سلاح حمل کنند.

در همین حال، ارتش اسرائیل، نیروهایی را در مرز نوار غزه، مستقر کرده است. گادی ایزینکوت، سخنگوی ارتش اسرائیل گفت سربازان اسرائیلی به سمت فلسطینی‌هایی که به مرز نوار غزه نزدیک شوند، شلیک خواهند کرد.

گادی در مصاحبه با روزنامه اسرائیلی «یدیعوت حرونوت» افزود که 100 تک تیرانداز مستقر شده در مرز، از نیروهای ویژه انتخاب شدند و در صورت روبرو شدند با خطر، دستور تیر دارند.

فلسطینی‌ها، خود را برای برگزاری «یوم الارض» در روز جمعه (30 مارس) آماده می‌کنند. در سال 1976 شش فلسطینی به دلیل مقاومت در برابر مصادره زمین‌هایشان، توسط نیروهای اسرائیلی کشته شدند. از آن زمان تاکنون، فلسطینی‌ها هر ساله، در 30 مارس، با شعار «یوم الارض» به تظاهرات می‌پردازند.

هیأت برگزاری این تظاهرات گفته که خانواده‌های آوارگان فلسطینی، به مدت شش هفته به تظاهرات اعتراضی ادامه خواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید