47 سال زندان برای دو شهروند سعودی که حزب‌الله عراق پیوسته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاه جنایی ویژه در پادشاهی عربی سعودی در حکم اولیه خود برای دو شهروند سعودی که پیوستن آنها به سازمان تروریستی حزب‌الله عراق ثابت شده، به 47 سال زندان حکم داد. این دو نفر به پادگان‌های آموزشی نظامی در ایران رفته و در آنجا در زمینه استفاده از اسلحه و ساخت بمب‌های انفجاری آموزش دیده‌اند تا در پادشاهی عربی سعودی به اقدامات تروریستی دست بزنند.

این دو نفر قصد داشتند در داخل سعودی هرج و مرج ایجاد کرده، ثبات داخلی این کشور را بر هم زده، یکپارچگی کشور را مختل کرده، منابع سعودی هدر دهند. آنها همچنین آماده بودند براساس خواست و دستور مسئولان حزب‌الله عراق، در داخل پادشاهی عربی سعودی دست به اقدامات تروریستی بزنند.

آنها همچنین مطالبی را تهیه و نگهداری کرده که می‌توانست به نظم عمومی در سعودی خلل وارد کند. این دو نفر از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی با افرادی در ایران در ارتباط بوده و اطلاعات مربوط خطوط انتقال نفت بین دو استان بقیق و ینبع را در اختیار او قرار داده‌اند.

متهم ردیف اول به انجام اقدامات تروریستی از طریق تامین هزینه‌های سفر خود و یکی از بازداشت‌شدگان به ایران با هدف پیوستن به سازمان تروریستی حزب‌الله عراق و آموزش در پادگان‌های آن با هدف اخلال در امنیت پادشاهی عربی سعودی، متهم است.

دادگاه با درخواست دادستان کل برای محکوم کردن این افراد به محاربه و اعدام آنها بر این اساس را نپذیرفت ولی متهم ردیف اول را به دلیل آنچه علیه او به اثبات رسیده به 25 سال زندان از تاریخ بازداشت و ضبط تلفن همراه او و ممنوع‌السفر کردن او به مدت 25 سال پس از خروج از زندان محکوم کرد. متهم ردیف دوم نیز به دلیل آنچه علیه او به اثبات رسیده به 22 سال زندان از تاریخ بازداشت و ضبط دو دستگاه تلفن همراه او و ممنوع‌السفر کردن او به مدت 22 سال پس از خروج از زندان محکوم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید