روسیه: حوثی‌ها کسی را قبول ندارند و جهان هم کودتای‌شان را مردود دانسته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر دیدوشکین سفیر روسیه در یمن سه‌شنبه 27 مارس با انتقاد شدید از شبه نظامیان حوثی گفت آنها کسی را قبو ل ندارند و جهان هم کودتای‌شان مردود می‌داند.

به گزارش العربیه، ولادیمیر دیدوشکین در یدار با عبدالعزیز جباری مشاور رئیس جمهوری یمن تصریح کرد که حوثی‌ها با کشتن متحدشان علی عبدالله صالح رئیس جمهویر سابق یمن و رئیس حزب کنگره ملی این کشور ثابت کردند که مایل به پذیرش دیگران نیستند.

وی گفت در پی این اقدام حوثی‌ها، مسکو تیم نمایندگی دیپلماتیک خود را از صنعا فراخواند.

دیدوشکین با تاکید بر این‌که جهان از جمله روسیه، دولت قانونی یمن به رهبری عبدربه منصور هادی را به رسمیت می شناسد گفت: «حوثی‌ها با کشتن علی عبدالله صالح،رئیس جمهور سابق یمن و رئیس حزب کنگره ملی این کشور، ثابت کردند که مایل به پذیرش دیگران نیستند و به همین دلیل هم مسکو تیم نمایندگی دیپلماتیک خود را از صنعا فراخواند».

سفیر روسیه در یمن همچنین در این دیدار بر آمادگی کشورش برای متمرکز کردن تلاش‌ها به منظور بازگشت نهادهای کشور به یمن و برقراری صلح پایدار در این کشور، تاکید کرد. او حمایت مجدد روسیه از روند سیاسی در یمن که مبتنی سه اصل ابتکار عمل کشورهای خلیج، قطعنامه‌های شورای امنیت و نتایج گفتگوی ملی است را اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید