هواپیمایی امارات: برغم «اقدامات تحریک‌آمیز قطر» مسیرهای پرواز تغییر نخواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اداره‌ کل هوانوردی تجاری امارات متحده عربی تاکید کرد که هواپیمایی الامارات برغم «اقدامات تحریک‌آمیز قطر» مسیرهای پروازی ناوگان هوایی خود را تغییر نخواهد داد.

سلطان بن سعید المنصوری، مدیر اداره‌ کل هوانوردی تجاری امارات متحده عربی سه‌شنبه 27 مارس یک روز پس از محکومیت مزاحمت‌های خطرناک جنگنده‌های قطری برای دو هواپیمای متعلق به ناوگان هوایی مسافربری «الامارات» به خبرگزاری رویترز گفت: «شرکت هواپیمایی الامارات مسیرهای پروازهای مسافربری خود را برغم اقدام‌های تحریک‌آمیز قطر تغییر نخواهد داد».

وی در ادامه توضیح داد که «شرکت هواپیمایی الامارات در حال حاضر هیچ‌گونه برنامه‌ای برای تغییر مسیرهای پروازی هواپیماهای خود ندارد».

امارات متحده عربی مزاحمت‌های هوایی جنگنده‌های قطری برای ناوگان هوایی مسافربری خود را «اقداماتی تحریک‌آمیز، غیرمسئولانه و خطرناک» توصیف کرد و گفت پیشتر دو مورد حادثه مشابه نیز به سازمان هواپیمایی بین‌المللی وابسته به سازمان ملل متحد عملا گزارش شده است.

این مقام اماراتی در حاشیه کنفرانسی در دبی تاکید کرد که کشور امارات شکایت‌نامه جدیدی در این زمینه تنظیم و به سازمان هواپیمایی بین‌المللی تقدیم خواهد کرد.

علی‌رغم شکایت امارات متحده عربی از قطر به دلیل مزاحمت دو فروند جنگنده این کشور در تاریخ 15 ژانویه 2018، جنگنده‌های قطری ظهر روز دوشنبه 26 مارس 2018 مجددا راه هواپیماهای مسافربری امارات را در آسمان بحرین سد کرده و برای آنها به شکلی خطرناک ایجاد مزاحمت کردند. و یکی از این دو هواپیما را ناچار به اجرای مانوری سخت برای جلوگیری از برخورد با جنگنده قطری کردند.

اداره‌ کل هوانوردی تجاری امارات متحده عربی این مزاحمت‌های هوایی جنگنده‌های قطر را اقدامی خطرناک و نادیده‌ گرفتن آشکار سلامت پرواز هواپیماهای مسافربری و حمل و نقل هوایی دانست.

در بیانیه‌ای که به این مناسبت منتشر شده آمده است که این اولین اقدام تحریک‌آمیز قطر نیست و پیش از آن نیز قطر دو بار دست به اقدامات مشابهی زده که به دلیل آنها شکایتی علیه قطر به سازمان بین‌المللی هوانوردی تجاری ارائه شده است.

اداره‌ کل هوانوردی تجاری امارات متحده عربی این اقدام قطر را محکوم و آن را اقدامی غیرمسئولانه علیه هواپیماهایی که در مسیرهای شناخته شده بین‌المللی پرواز می‌کنند، خواند و بر حق امارات برای اتخاذ همه اقداماتی که بر اساس قوانین بین‌المللی پیش‌بینی شده‌اند، تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید