ملک سلمان: با هر تلاش تهدید کننده امنیت سعودی قاطعانه برخورد می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی تاکید کرد این کشور با هر تلاشی که امنیتش را هدف قرار دهد، قاطعانه برخورد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، ملک سلمان که ریاست جلسه شورای وزیران را بعد از ظهر سه‌شنبه 27 مارس در کاخ الیمامه ریاض بر عهده داشت، از رهبران کشورهای دوست و برادر، به خاطر محکومیت شلیک موشک‌های بالستیک توسط شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی یمن که از پشتیبانی ایران برخوردارند به سمت سعودی، تشکر کرد.

بنا بر این گزارش، ملک سلمان تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی، با هر تلاش ستیزه‌جویانه که امنیت، ثبات و سلامت شهروندان و مقیمانش را هدف قرار دهد، قاطعانه برخورد می‌کند.

در این جلسه، شورای وزیران سعودی از توانایی پدافند هوایی سعودی در رهگیری و انهدام موشک‌های شلیک شده به صورت رندوم از یمن به سمت مناطق مسکونی غیرنظامی، تقدیر کرد. شورای وزیران سعودی تاکید کرد که این «تجاوز جنایتکاران از سوی شبه‌نظامیان حوثی پشتیبانی شده از ایران، نشان از ادامه دست داشتن نظام ایران در پشتیبانی از حوثی‌ها دارد»، روندی که بنا بر شورای وزیران سعودی، نقض آشکار قطع‌نامه‌های 2216 و 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد است و «نقش ویرانگر ایران در یمن را از راه قاچاق موشک به شبه‌نظامیان تروریست برای استفاده از آن علیه غیرنظامیان در یمن و سعودی نشان می‌دهد».

از سوی دیگر دکتر عصام بن سعد بن سعید وزیر مشاور و سرپرست وزارت فرهنگ و اطلاع رسانی سعید به خبرگزاری واس گفت که تمجید رئیس‌جمهوری آمریکا از خادم حرمین شریفین در دیدار با شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد، نایب رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی در جریان سفر رسمیش به ایالات متحده، و تشکری که از پادشاهی عربی سعودی به خاطر تلاش‌هایش برای صلح، امنیت و ثبات در منطقه ابراز کرد، تاکیدی بر پایبندی ثابت و تاریخی آمریکا به امنیت و ثبان سعودی به شمار می‌آید.

او افزود که شورای وزیران، از پایبندی کامل به روابط تاریخی و ریشه‌دار دوستی و شراکت استراتژیک میان سعودی و آمریکا که در دیدار شاهزاده محمد بن سلمان با ترامپ نمود یافت، تقدیر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید