محمد بن سلمان: سهام آرامکو در پایان 2018 یا آغاز 2019 برای فروش عرضه می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی پیش‎بینی کرد 5 درصد از سهام شرکت نفت دولتی این کشور «آرامکو» در اواخر سال 2018 یا اوایل سال 2019 و با توجه به اوضاع بازار برای فروش عرضه خواهد شد.

به گزارش العربیه ولی‌عهد سعودی که اکنون در سفری رسمی برای مدت سه هفته در ایالات متحده آمریکا به سر می‌برد، اعلام کرد که عرضه 5 درصد از سهام شرکت نفتی «آرامکو» که در مالکیت دولت این کشور است در اواخر سال 2018 یا اوایل سال 2019 و با توجه به اوضاع بازار در آن زمان صورت خواهد گرفت.

خالد الفالح، وزیر انرژی، صنعت و معدن سعودی نیز پیشتر در اظهاراتی تاکید کرده بود که کشورش در صدد است تا اولین عرضه سالانه سهام شرکت آرامکو را به مورد اجرا بگذارد.

وی در ادامه توضیح داد «تمامی امور مربوط به سهام این شرکت انجام شده تا آمادگی لازم برای عرضه همزمان آن در بازارهای داخلی و جهانی را داشته باشیم... و عرضه آن در سال 2018 منتفی نیست».

الفالح بر ضرورت آمادگی بازار در زمانی ایده‌آل برای عرضه سهام شرکت دولتی آرامکو تاکید کرد و آمادگی کشورش را در این زمینه اعلام کرد. وی همچنین توضیح داد که سهام این شرکت در بازار داخلی یا جهانی عرضه خواهد شد.

پادشاهی عربی سعودی در نظر دارد 5 درصد از سهام شرکت آرامکو را با ارزش تقریبی 100 میلیارد دلار، در بازارهای داخلی و جهانی عرضه کند. ارزش کل شرکت دولتی سعودی آرامکو به عنوان بزرگترین شرکت نفتی جهان در بازار جهانی بالغ بر یک تریلیون دلار برآورد شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید