اتحادیه اروپا حملات موشکی حوثی‌ها به خاک سعودی را «اقدامی تحریک‌آمیز» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اتحادیه اروپا حملات موشکی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به خاک پادشاهی عربی سعودی را «تحریک‌آمیز و متناقض با فراخوان‌های بین‌المللی برای حل و فصل مسالمت‌آمیز مبتنی بر گفتگوی ملی در یمن» توصیف کرد.

به گزارش العربیه «کاترین ری» سخنگوی سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا سه‌شنبه 27 مارس در بیانیه‌ای پرتاب همزمان چندین موشک توسط شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به خاک پادشاهی عربی سعودی را اقدامی بی‌سابقه، تحریک‌آمیز و متناقض با فراخوان‌های بین‌المللی برای حل و فصل مسالمت‌آمیز مبتنی بر گفتگوی ملی در یمن دانست.

سخنگوی سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا در این بیانیه افزود که با آغاز چهارمین سال از زمان شروع جنگ یمن و با رسیدن فرستاده جدید سازمان ملل به یمن، کسانی که در زمینه ایجاد راه حل سیاسی برای برون رفت از بحران این کشور تلاش می‌کنند، نباید تحت تاثیر این گونه اقدام‌های تحریک‌آمیز قرار بگیرند.

وی در ادامه افزود که افزایش تنش‌های نظامی جز تشدید درد و رنج مردم یمن و گسترش بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه هیچ‌گونه دستاوردی به همراه نخواهد داشت.

کاترین ری در این بیانیه بر موضع ثابت اتحادیه اروپا و نقش حمایتی آن از ماموریت «مارتین گریفتس» فرستاده سازمان ملل و تیم همکاران او در یمن از طریق ارتباط با طرف‌های درگیر به منظور ازسرگیری مذاکرات سیاسی تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید