آمریکا حمله موشکی حوثی‌ها به سعودی را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه در بیانیه‎ای حمله موشکی شبه نظامیان حوثی به کشور پادشاهی سعودی را به شدت محکوم کرد.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، واشینگتن ضمن محکوم کردن حمله موشکی به حوثی‌ها به سعودی، بر حمایت خود از ریاض تاکید کرد.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی، سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف حامی دولت قانونی در یمن، شامگاه یکشنبه 25 مارس اظهار داشت که نیروهای پدافند هوایی ائتلاف عربی 7 موشک بالستیک پرتاب شده از خاک یمن به سوی خاک سعودی راهگیری و منهدم کرد.

سرهنگ المالکی بیان کرد که سه فروند از موشک‌ها به سوی شهر ریاض پایتخت سعودی، یک فروند به سوی شهر خمیس مشیط و دو فروند دیگر به سوی شهر جازان به‌طور کورکورانه و به منظور هدف قرار دادن مناطق غیرنظامی مسکونی، پرتاب شده بود اما همه این موشک‌ها پیش از اصاب به اهداف خود توسط پدافند هوایی پادشاهی سعودی منهدم شد.

بر اساس این گزارش «در پی انهدام این موشک‌ها، قطعات و ترکش‌ها به برخی از مناطق مسکونی برخورد کرد که بر اساس اطلاعات اولیه تا لحظه تنظیم این گزارش، یک شهروند مصری مقیم در سعودی به شهادت رسید و تلفاتی مادی به اهداف غیرنظامی وارد شد».

المالکی افزود: «این اقدام خصمانه و کورکورانه که توسط گروه حوثی مورد حمایت ایران صورت گرفته، ثابت می‌کند که حمایت تسلیحاتی پیشرفته رژیم ایران از دارودسته حوثی همچنان ادامه دارد، این اقدام به مثابه چالشی صریح و آشکار به منظور نقض قطعنامه‌های (2216) و (2231) سازمان ملل به شمار می‌آید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید