کشورهای عربی و پاکستان حمله موشکی حوثی‌ها به سعودی را محکوم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

امارات متحده عربی در بیانیه‌ای، شلیک موشک توسط حوثی‌ها به سمت مناطق مسکونی در سعودی را محکوم کرد.

شبه‌نظامیان حوثی شامگاه یکشنبه 25 مارس، 7 موشک بالستیک به سمت مناطق مختلف سعودی از جمله ریاض پایتخت این کشور شلیک کردند. این موشک‌ها توسط پدافند هوایی سعودی رهگیری و منهدم شد.

اردن هم به شدت، هدف قرار دادن سعودی با پرتاب چند موشک توسط شبه‌نظامیان حوثی از یمن را محکوم کرد.

محمد المومنی وزیر مشاور در امور رسانه و سخنگوی رسمی دولت اردن در این باره گفت: «اردن در کنار کشور دوست و برادر سعودی در مقابله با تعرض‌های متکرر شبه‌نظامیان حوثی می‌ایستد». او بار دیگر تاکید کرد که اردن «تعرض‌های پلیدی که هراس در دل غیرنظامیان می‌افکند و ثبات سعودی را هدف قرار می‌دهد، نمی‌پذیرد».

از سویی پاکستان هم حملات موشکی حوثی‌ها به سعودی را محکوم کرد. در بیانیه‌ای که وزارت امور خارجه پاکستان در این باره منتشر کرده، آمده است: «دولت و ملت پاکستان، پشتیبانی خود را از رهبری، دولت و مردم پادشاهی عربی سعودی در برابر هر اقدامی که این کشور و حرمین شریفین در معرض تهدید قرار می‌دهد، اعلام می‌کند».

در همین راستا، شورای علمای پاکستان به ریاست ظاهر اضرفی، در بیانیه‌ای، حملات موشکی به پادشاهی عربی سعودی را محکوم و تاکید کرد که پاکستان یک صدا، در کنار سعودی در مسیر دفاع از سلامت ارضی و حفاظت از امنیت‌اش، می‌ایستد.

اشرفی از جامعه عربی و کشورهای عربی و اسلامی خواست، برای توقف کردن دخالت‌های ایران در امور کشورهای اسلامی، اقدام کنند. او همچنین از واکنش نیروهای سعودی در مقابله با حملات حوثی‌ها و صینت از امنیت کشور حرمین شریفین، تمجید کرد.

از سویی ریاست دولت فلسطین هم «تلاش‌های پلید» برای شلیک موشک‌های بالستیک به مناطق مسکونی در سعودی را محکوم کرد.

کشور بحرین نیز در بیانیه‌ای حملات موشکی حوثی‌ها به سعود را به شدت محکوم کرد.

وزارت امور خارجه مصر نیز در این رابطه بیانیه‌ای صادر کرد که در آن آمده است: «دولت و ملت مصر در کنار دولت و ملت پادشاهی عربی سعودی برای مقابله با این تعرض‌های ننگین که امنیت و ثبات پادشاهی عربی عربی سعودی را هدف قرار می‌دهد، می‌ایستد و هر اقدامی را که پادشاهی برای حفاظت از امنیت و سلامت کشور و مردم انجام دهد را تایید می‌کند».

این بیانیه همچنین بر موضع مصر در پشتیبانی از ثبات و حاکمیت کشورهای عربی در مقابله با تلاش‌های خرابکارانه تروریستی، تاکید کرده است. وزارت امور خارجه مصر افزود اقدام‌هایی که امنیت و ثبات پادشاهی سعودی و منطقه را هدف قرار می‌دهد، بر عزم کشورهای ائتلاف عربی در مسیر بازگرداندن دولت قانونی به حاکمیت در یمن، می‌افزاید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید