عفو بین‌الملل: حوثی‌ها علیه سعودی "جنایت جنگی" مرتکب شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سازمان عفو بین‌الملل روز دوشنبه 26 مارس 2018 با انتشار بیانیه‌ای پرتاب موشک بالستیک از سوی حوثی‌ها به سمت اراضی پادشاهی عربی سعودی را محکوم کرده و گفت که این اقدام می‌تواند جنایت جنگی به شمار آید.

عفو بین‎الملل در بیانیه‌ای که دوشنبه در وبگاه این نهاد منتشر شد، اعلام کرد: «حملات بی‌رویه در قانون بین‌المللی منع شده و می‌تواند جنایت جنگی به شمار آید.»

در ادامه این بیانیه آمده: «به لطف رهگیری و انهدام موشک‌ها، گمان می‌رود از خسارات جانی جلوگیری شده ولی این امر، مسئولیت این اقدام بی‌پروا را از روی شانه حوثی‌ها برنمی‌دارد.»

از نوامبر 2017 حوثی‌ها در زمان‌های مختلف اقدام به موشک‌پرانی به سوی اراضی پادشاهی عربی سعودی کردند ولی این موشک‌ها توسط سامانه‌های دفاع موشکی سعودی رهگیری و منهدم شدند.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی، سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن، شامگاه یک‌شنبه 25 مارس 2018 اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی و دفاع موشکی ائتلاف عربی 7 موشک بالستیک پرتاب شده از خاک یمن به سوی خاک سعودی را رهگیری و منهدم کردند. این اولین بار است که این تعداد موشک بالستیک در یک روز به سوی اراضی سعودی پرتاب می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید