اقدامات جدی بحرین برای مقابله با هرج و مرج سایبری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سپهد ستاد راشد آل‌خلیفه، وزیر کشور پادشاهی بحرین اعلام کرد کشورش اقدامات جدی برای مقابله با "بی‌بند و باری بی‌سابقه و هرج و مرج سایبری" که برخی از صفحات ممنوعه در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرده‌اند، در دستور کار قرار می‌دهد.

روزنامه بحرینی ایام گزارش روز یکشنبه 25 مارس 2018 کرد وزیر کشور پادشاهی بحرین گفت که منامه برای تصویب قوانین جدید برای مقابله با آثار منفی فعالیت‌های این صفحات ممنوعه، آماده است.

راشد آل‌خلیفه در ادامه افزود: «این حساب‌ها را که ممکن است به دلیل نادرستی اطلاعاتی که درباره افراد و نهادها منتشر می‌کنند، خطرناک باشند، زیر نظر داریم. همه اینها به سود همبستگی داخلی بحرین نیست.»

او گفت: «این اقدامات شامل شناسایی گردانندگان این صفحات و جستجو برای یافتن مدیران دیگر صفحات است. ما فاصله چندانی تا رسیدن به گردانندگان این صفحات و اعمال قانون در زمینه تخلفات صورت گرفته، نداریم. اگر لازم باشد قوانین جدیدی متناسب با جرایم و تاثیر منفی آنها بر گروه‌های مختلف جامعه و ساختار ملی، تصویب می‌کنیم.»

سپهد ستاد راشد آل‌خلیفه، وزیر کشور پادشاهی بحرین درباره ماهیت این صفحات و حساب‌ها توضیح داد: «برخی از صفحات شبکه‌های اجتماعی که جدیدا راه‌اندازی‌ شده‌اند، تخلفات متعددی مرتکب شده و ادعا کرده‌اند که از درون دیوان پادشاهی بحرین اداره می‌شود. پس از آن مشخص شد این صفحات از سوی وبسایت‌های دیگری اداره می‌شوند و هیچ ارتباطی با دیوان پادشاهی بحرین و هیچ نهاد رسمی دیگری در این کشور ندارند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size