یمن.. کشته شدن 70 شبه نظامی حوثی در استان صعده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی یمن روز شنبه 24 مارس 2018 اعلام کرد، در پی بازپس‌گیری منطقه سوق الجیشی «طیبه الاسم» واقع در استان صعده از شبه نظامیان حوثی، بیش از 70 تن از این شبه نظامیان کشته شدند.

خبرنگار العربیه در یمن طی گزارشی از این عملیات، گفت:« ارتش ملی یمن نیمه شب جمعه در یک حمله نظامی گسترده که از پیش طراحی شده بود، توانست پادگانی را در سلسه کوه‌های «طیب الاسم» از دست حوثی‌ها بازپس بگیرد.

طبق گزارس العربیه، عملیات ارتش ملی یمن با پوشش هوایی جنگنده‌ها و هلیکوپترهای آپاچی ائتلاف عربی به رهبری سعودی همراه بود.
یک منبع نظامی به العربیه گفته است که ارتش ملی یمن از سه محور به این منطقه حمله کرده است.

در همین حال سرتیپ، هیکل حنتف، فرمانده لشکر 1 گارد مرزبانی ارتش ملی یمن در تماسی با تلویزیون العربیه گفت:«عملیات از نظر میدانی و عملی بسیار موفقیت آمیز بود و عملا به همان شکلی که طراحی شده بود، اجرا شد».

وی افزود:« در طرح عملیات هجومی سعی کردیم اول اسلحه و تجهیزات جنگی حوثی‌ها را از بین ببریم، سپس دیدبانی و مراکز تجمع آنها را هدف قرار دهیم و به طرف اهداف تعیین شده حمله کنیم».

سرتیپ هیکل حتنف، گفت در این عملیات بیش از 70 تن از شبه نظامیان حوثی کشته شدند. همچنین مقادیر زیادی اسلحه و تجهیزات متعلق به حوثی در این عملیات بمباران و منهدم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید