قرارداد یک میلیارد دلاری خرید اسلحه در چارچوب دیدار رسمی ولی‌عهد سعودی از واشنگتن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه پنجشنبه 22 مارس با صدور بیانیه ای اعلام کرد، در چارچوب دیدار رسمی شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، ولیعهد سعودی از واشنگتن، یک قرارداد تسلیحاتی به ارزش یک میلیارد دلار برای فروش موشک های ضد تانک «تاو» به سعودی بسته شد.
به گزارش العربیه در این بیانیه وزارت خارجه آمریکا اعلام شد، در چارچوب این قرارداد تسلیحاتی مقرر شد تعداد 6600 فروند موشک ضد تانک «تاو» با ارزشی بالغ بر 670 میلیون دلار به پادشاهی عربی سعودی فروخته شود.

از طرفی وزارت خارجه سعودی اعلام کرد شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و وزیر دفاع این کشور روز پنج‌شنبه 22 مارس در مقر وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، «پنتاگون» با جمیس متیس، وزیر دفاع این کشور دیدار کرد.

در این دیدار دو وزیر دفاع در زمینه همکاری های استراتژیک، تقویت روابط دوجانبه بر اساس برنامه چشم انداز توسعه 2030 ، تلاش برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی ، راهکارهای هماهنگی بین دو طرف به منظور تحکیم امنیت و پایداری در منطقه، بحث و گفتگو کردند.

وزیر دفاع آمریکا در دیدار با شاهزاده محمد بن سلمان گفت بر پادشاهی عربی سعودی و ایالات متحده آمریکا است تا با پافشاری به تلاش های خود برای پایان دادن به درگیری ها در یمن ادامه دهند و خطاب به شاهزاده ولی عهد گفت:« ما در این رابطه با قدرت از شما حمایت می کنیم».

لازم به یادآوری است ولی‌عهد سعودی در چارچوب سفری سه‌هفته‌ای به آمریکا به منظور انجام دیدارهای رسمی با مقام های این کشور، روز 20 مارس وارد واشنگتن شد و با دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و چند تن از معاونان و دستیارانش در کاخ سفید ملاقات و گفتکو کرد.

شاهزاده محمد بن سلمان همچنین در مقر اقامت خود در واشنگتن با روسای شرکت‌های بوئینگ، وریثیون، لوکهید مارتین و جنرال داینامکس نیز دیدار، گفتگو و تبادل نظر کرده به بحث دربارۀ زمینه های همکاری های همه جانبه از جمله توسعه همکاری تجاری و ارتقاء فن آوریها بین پادشاهی عربی سعودی و ایالات متحده آمریکا و بررسی چندین طرح پیشنهادی در زمینه های مختلف پرداخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید