الجبیر ابراز امیدواری کرد قطر با تصحیح اشتباهات گذشته به راه درست بازگردد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عادل الجبیر وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی طی اظهاراتی در واشنگتن با اشاره به محورهای مذاکرات #شاهزاده_محمد_بن_سلمان با مقامات آمریکایی ابراز امیدواری کرد قطر با تصحیح اشتباهات گذشته به راه درست باز گردد.

وزیر امور خارجه سعودی که در چارچوب هیأتی رسمی شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد کشورش را همراهی می‌کند جمعه 23 مارس در یک کنفرانس خبری در واشنگتن اعلام کرد که گفتگوهای شاهزاده محمد بن سلمان با مقامات دولت آمریکا مسائل منطقه و راهکارهای مبارزه با تروریسم را شامل شد.

الجبیر در ادامه افزود که #ولی_عهد_سعودی، روز جمعه 23 مارس طی دیدار رسمی سه هفته‌ای خود از آمریکا برای انجام بعضی از دیدارها و بازدیدها به شهر سیاتل در غرب این کشور خواهد رفت.

الجبیر همچنین تاکید کرد طی این دیدار رسمی چندین موافقتنامه در زمینه‌های مختلف و به منظور ارتقاء و گسترش همکاری‌های بین دو کشور سعودی و آمریکا امضا شده است.

در این کنفرانس خبری وزیر خارجه سعودی در ارتباط با بحران قطر ابراز امیدواری کرد که این کشور بتواند با تصحیح اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شده به راه صحیح بازگردد.

او در خصوص تعیین جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، الجبیر او را «شخصیتی قاطع با موضعی معقول در قبال ایران» دانست.

وزیر خارجه سعودی بار دیگر ایران را به بسیج شبه‌نظامیان حوثی در یمن و حمایت از آنها برای پرتاب موشک به خاک سعودی متهم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید