اردوغان: پس از عفرین به ادلب و منبج خواهیم رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس‌جمهوری ترکیه تأکید کرد که نیروهای نظامی کشورش پس از عفرین تا ادلب و منبج پیش خواهند رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو و تلویزیون ترکیه «TRT»، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری این کشور روز جمعه 23 مارس که در ششمین کنگره حزب حاکم ترکیه، «حزب عدالت و توسعه»، در منطقه «باغچیلار» استانبول سخن می‌گفت، اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات «شاخه زیتون» در منطقه عفرین در شمال سوریه 3700 نیروی کُرد کشته شده‌اند.

رئیس‌جمهوری ترکیه می‌گوید عملیات موسوم به «شاخه زیتون» به عفرین محدود نخواهد شد و نیروهای این کشور تا ادلب و منبج پیش خواهند رفت.

اردوغان در ادامه افزود: «در گفت‌و‌گوی تلفنی با ترامپ به او گفتم که ترکیه در کنار مظلومین ایستاده است و از این مسأله عقب‌نشینی نخواهد کرد.»

از طرفی دیگر بعضی رسانه‌های ترکیه نیز گزارش دادند که در روزهای اخیر «نجاتی شینتورک» استاندار شهر« کرشهیر» ترکیه با حضور در بالکن مقر استانداری شهر و در دست داشتن شمشیری شبیه‌سازی شده از شمشیر ذوالفقار منسوب به امام علی ابن ابی طالب با فریادهای خشمگینانه «الله اکبر» در برابر جمعی از جوانان شهر سخنرانی می کرد و با تکان دادن شمشیر فریاد می زد که «پس از عفرین به منبج و موصل خواهیم رفت و تا آزادسازی قدس ادامه خواهیم داد».

بلافاصله پس از این واقعه نجاتی شینتورک از مقام استانداری برکنار شد، اما رسانه‌های ترکیه اعلام کردند که او به دلیل کهولت سن درخواست بازنشسته شدن کرده که با آن درخواست موافقت شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید