امارات: قطر نشان داد که شواهد علیه این کشور است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)


انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی، روز پنج‌شنبه 22 مارس 2018 درباره انتشار فهرست افراد تحت تعقیب به اتهام اقدامات تروریستی از سوی قطر، گفت که دوحه نشان داد شواهد علیه این کشور است.

انور قرقاش در صفحه خود در توئیتر نوشت: «وزارت کشور قطر فهرستی تروریستی شامل 19 نفر و 8 نهاد را منتشر کرد و 10 نفر از افراد این فهرست پیش از این در فهرست‌های سه‌گانه کشورهای تحریم‌کننده قطر وجود داشت. به دور از تکبر، قطر نشان داد شواهد علیه این کشور است و حمایت [قطر] از تروریسم و بنیادگرایی دلیل اصلی بحران این کشور است.»

قطر روز پنج‌شنبه 22 مارس فهرستی شامل افراد و نهادهای تروریستی را منتشر کرد که شامل نام‌هایی است که از سوی چهار کشور تحریم‌کننده قطر نیز تروریست شناخته می‌شوند. در این فهرست نام 19 نفر که 11 نفر آنها قطری، 4 نفر مصری و دو اردنی هستند، ذکر شد. معروف‌ترین نام قطری ذکر شده در این فهرست عبدالرحمن عمیر النعیمی است.

مرکز خیریه الاحسان در یمن، سازمان " ولاية سيناء " در مصر و 6 نهاد قطری دیگر نیز که پیش از این مورد حمایت دولت این کشور بودند، نیز در فهرست منتشرشده از سوی وزارت کشور قطر، نهادهای تروریستی معرفی شده‌اند.

پیش از این کشورهای پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی، پادشاهی بحرین و جمهوری عربی مصر فهرستی شامل 9 نهاد و 9 نفر را منتشر کرده بودند که به فهرست افراد و نهادهای تروریستی در این کشور اضافه شدند. هدف از انتشار این فهرست مبارزه جدی با تروریسم و خشکاندن منابع مالی آن، تحت تعقیب قرار گرفتن افراد مرتبط و مبارزه با اندیشه‌های تندرو و نفرت‌پراکنی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید