گفت‌وگوی محمد بن سلمان با مشاور عالی کاخ سفید درباره روند صلح در خاورمیانه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی شامگاه سه‌شنبه 20 مارس با جرد کوشنر مشاور عالی کاخ سفید و جیسون گرینبلات فرستاده رئیس‌جمهوری آمریکا به خاورمیانه دیدار کرد و با آن‌ها درباره روند صلح خاورمیانه، به بحث نشست.

این دیدار در چاچوب برنامه سفر رسمی شاهزاده محمد بن سلمان به ایالات متحده آمریکا صورت گرفت که صبح سه‌شنبه آغاز شد و تا حدود سه‌هفته به طول خواهد انجامید. ولی‌عهد سعودی برنامه رسمی خود را در آمریکا با دیدار با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور آغاز کرد.

به گزارش العربیه، بنا بر اعلام سفارت سعودی در واشینگتن، در دیدار شاهزاده محمد بن سلمان با کوشنر، درباره آینده طرح صلح خانورمیانه و اهتمام مشترک به منظور یافتن بهترین راه‌حل برای بحران، گفت‌وگو شد.

پیش از این شاهزاده محمد بن سلمان در مصاحبه با برنامه 60 دقیقه شبکه آمریکای CBS گفته بود که سعودی، تمام تلاش خود را به منظور پیشبرد روند صلح به سود همه طرف‌ها، به کار می‌بندد.

این سخنان ولی‌عهد سعودی در پاسه به سوال مجبری برنامه درباره تصمیم دونالد ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به قدس و تاثیر آن بر روند صلح ایراد شد. جرد کوشنر مسئول پرونده خاورمیانه در دولت آمریکا است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید