پیامی با «جوهر اتمی».. اسرائیل از ایران چه می‌خواهد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسرائیل کاتس وزیر اطلاعات اسرائیل، چهارشنبه 21 مارس اعلام کرد که بمباران نیروگاه اتمی سوریه در سال 2007، حامل پیامی به ایران است که تاکید می‌کند اسرائیل به این کشور اجازه دست‌یابی به اسلحه اتمی را نخواهد داد. کاتس

در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «این عملیات و موفقیت آن، نشان از آن دارد که اسرائیل، به کسانی که موجودیتش را تهدید می‌کنند، اجازه دست‌یابی به اسلحه اتمی را نخواهد داد، آن هنگام سوریه بود و امروز ایران است».

ارتش اسرائیل برای نخستین بار چهارشنبه 21 مارس به طور رسمی، به بمباران پایگاهی در سوریه اذعان کرد که گمان می‌رود نیروگاه هسته‌ای بود.

به گزارش خبرگزاری‌ها، ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای که در این باره منتشر کرد، تاکید کرد که در این عملیات «تهدید بزرگی که متوجه اسرائیل و منطقه بود از میان برداشته شد». این بیانیه همچنین تاکید کرد که این عملیات «حاوی پیامی برای دیگران بود».

این اعلام پس از پایان فرمان نظامی 10 ساله‌ای صورت می‌گیرد که هر مسئول اسرائیلی را از سخن گفتن درباره این عملیات منع می‌کرد؛ عملیاتی که «خارج از صندوق» نام گرفته است.

پس از این بیانیه ارتش اسرائیل، اسنادی منتشر شد که شامل عکس و فیلمی ویدیویی از کابین خلبان هواپیما لحظه حمله هوایی می‌شود؛ حمله‌ای که در آن بزرگترین پایگاه صحرایی در نزدیکی دیرالزور در عمق 480 کیلومتری سوریه، منهدم شد.

گادی ایزنکوت فرمانده ارتش اسرائیل، در بیانیه‌ خود تاکید کرد: «حمله به پایگاه هسته‌ای سوریه در سال 2007 حاوی این پیام است که اسرائیل، اجازه ساخت توانایی‌هایی را نخواهد داد که موجودیتش را تهدید کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید