دولت یمن: در صورت عدم پایبندی حوثی‌ها به صلح، جنگ تا پیروزی ادامه خواهد یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد بن دغر نخست وزیر دولت قانونی یمن چهارشنبه 21 مارس اعلام کرد در صورت عدم پایبندی شبه نظامیان حوثی به راه حل سیاسی برای برقراری صلح در این کشور، جنگ تا رسیدن به پیروزی کامل ادامه خواهد یافت.

بن دغردر دیدار با «متیو تولر» سفیر ایالات متحد آمریکا در یمن که در ریاض پایتخت سعودی انجام شد، با تاکید بر اینکه توافق سیاسی همچنان گزینۀ اصلی برای رسیدن به صلح در یمن است گفت: «روند صلح، خواسته دولت قانونی یمن است».

بن دغر در ادامه افزود: «اگر شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی به گزینه‌های صلح پایبند نباشند، ادامه راه‌حل نظامی هم‌اکنون به نفع قهرمانان نیروهای مسلح و مقاومت مردمی است.. و نشانه‌های پیروزی بسیار نزدیک دیده می‌شود».

نخست‌وزیر یمن به عدم پایبندی شبه‌نظامیان حوثی به مفاد توافق‌های صورت گرفته در دو دور از مذاکرات انجام شده در ژنو و کویت و تلاش آنها برای کارشکنی در روند اعتمادسازی اشاره کرد و گفت: «فرستاده جدید سازمان ملل در یمن در تلاش است تا چشم انداز راه حل سیاسی در یمن را بر اساس مرجع های سه گانه (طرح کشورهای خلیج و راه‌کارهای اجرایی آن، نتایج برآمده از کنفرانس گفتگوی ملی یمن و قطعنامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل)، پایه‌گذاری و بنا کند».

نخست وزیر یمن همچنین شبه‌نظامیان حوثی را به عدم اظهار «حسن نیت» متهم ساخت و گفت: «شبه نظامیان حوثی با عدم اظهار هرگونه حسن نیت بر ادامه جنگ و خونریزی در یمن پافشاری می‌کنند».

از طرفی سفیر آمریکا در یمن نیز بر ادامه حمایت های کشورش از دولت قانونی و مردم یمن و نیز تلاش‌های فرستاده سازمان ملل برای برقراری صلح در این کشور تاکید کرد.

سفیر آمریکا در یمن احساس مسئولیت و پیگیرهای دولت قانونی یمن برای فعال‌سازی و ادامه روند برقراری صلح بر مبنای مرجع‌های سه‌گانه مورد تایید و حمایت شورای امنیت سازمان ملل را با ارزش خواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید