شاهزاده محمد بن سلمان در کاخ سفید به ترامپ چه گفت؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی در دیدار با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در کاخ سفید به او گفت «روابط بین دو کشور قوی است».

به گزارش العربیه شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی که امروز به واشنگتن رسید در دیدار با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: «روابط پادشاهی عربی سعودی و ایالات متحده آمریکا تاریخی است، هم‌پیمانی ما قدیمی‌ترین است و بیش از 80 سال قدمت دارد، روابط دو کشور شامل زمینه‌های امنیتی و اقتصادی است.»

ولی‌عهد سعودی توضیح داد که روابط بین دو کشور سعودی و آمریکا 4 میلیون فرصت شغلی را به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در آمریکا و همچنین در سعودی فراهم کرده است.

شاهزاده سعودی گفت: «چیزهای زیادی است که می‌توان در آینده آنها را محقق ساخت.»

ولی‌عهد سعودی در ادامه افزود: «در تلاش هستیم تا به ارزش 200 میلیارد دلار در پروژه‌های مشترک سرمایه‌گذاری کنیم و نیز 400 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مشترک از گذشته داریم. تا از این جهت مطمئن شویم که به شکل صحیح با بحران‌هایی که کشورهای‌مان با آن مواجه هستند، برخورد می‌کنیم.»

وی همچنین تاکید کرد که کشور پادشاهی عربی سعودی 50 درصد از توافق‌های اقتصادی خود با ایالات متحده آمریکا را به انجام رسانده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید