ریاض میزبان کنفرانس سران عرب در 15 آوریل خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

احمد ابوالغیط، دبیر کل اتحادیه عرب سه‌شنبه 20 مارس اعلام کرد ریاض پایتخت پادشاهی عربی سعودی میزبانی بیست و نهمین دوره کنفرانس سران عرب را در 15 آوریل آینده به عهده خواهد داشت.

ابوالغیط در کنفرانسی خبری اعلام کرد دبیرخانه کل اتحادیه عرب از کشور پادشاهی عربی سعودی «ابلاغیه‌ای رسمی» مبنی بر آمادگی برای میزبانی این دوره از کنفرانس سران عرب دریافت کرده است.

قرار بود کنفرانس سران عرب طبق معمول در اواخر ماه مارس جاری برگزار شود اما «احمد القطان» وزیر مشاور در امور کشورهای آفریقایی مصر در اوایل ماه مارس جاری گفته بود که با توجه به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مصر در روزهای 26 الی 28 اواخر ماه مارس ضروری بود زمان دیگری برای برگزاری کنفرانس سران عرب پیشنهاد شود که در این حالت نیز تاریخ پیشنهادی مناسب اردن که ریاست کنونی کنفرانس سران عرب را بر عهده دارد نیست و به همین دلیل در این رابطه تاریخ جدیدی برای برگزاری کنفرانس سران عرب تعیین خواهد شد.

دوره قبلی کنفرانس سران عرب در 29 مارس سال گذشته در منطقه «البحر المیت» در اردن و با مشارکت همه کشورهای عربی به استثنای سوریه که اتحادیه عرب عضویت آن را از سال 2011 تاکنون به حال تعلیق در آورده، برگزار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید