ترامپ: دوستی من و محمد بن سلمان عظیم است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی روز سه‌شنبه 20 مارس 2018 در واشنگتن با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا دیدار کرد. ترامپ در این دیدار گفت: «دوستی من و محمد بن سلمان یک دوستی عظیم است.»

رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدار ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی، درباره روابط دو کشور گفت که این روابط، بهتر از هر زمانی در گذشته است. او درباره دوستی‌اش با شاهزاده محمد نیز گفت که این یک دوستی عظیم است.

از سوی دیگر شاهزاده سعودی نیز روابط کشورش با آمریکا را باسابقه خواند و گفت: «روی برنامه سرمایه‌گذاری 200 میلیارد دلاری بین دو کشور کار می‌کنیم.»

ترامپ به خبرنگاران گفت: «به همراه سعودی به شکل جدی، در زمینه متوقف کردن روند تامین مالی تروریسم کار می‌کنیم. توافق کردیم که به روابط هر حکومتی و تروریسم پایان دهیم.»

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی در سفر خود به آمریکا علاوه بر دونالد ترامپ، با مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، هربرت مک‌ماستر، مشاور امنیت ملی، جیمس متیس، وزیر دفاع و شماری از اعضای کنگره آمریکا دیدار خواهد کرد.

ولی‌عهد سعودی روز دوشنبه ریاض، پایتخت این کشور را برای انجام دیداری رسمی از ایالات متحده آمریکا ترک کرد. این دیدار سه هفته طول می‌کشد.

بنا براعلام سفارت سعودی در آمریکا، شاهزاده محمد بن سلمان در سفر رسمی خود به آمریکا چندین دیدار خواهد داشت و از شهرهای مختلف آمریکا دیدن خواهد کرد. او روز شنبه به بوستون خواهد رفت و در 26 مارس در نیویورک با مقامات مالی و اقتصادی آمریکا دیدار خواهد کرد.

ولی‌عهد سعودی در سفر خود به نیویورک با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.

در 30 مارس 2018 شاهزاده محمد بن سلمان به سواحل غربی آمریکا خواهد رفت. او ابتدا از لس‌آنجلس و پس از آن از سانفرانسیکو دیدار می‌کند و با مدیران شرکت‌های بزرگ دنیای تکنولوژی مانند گوگل، اپل و همچنین شرکت ساخت تسلیحات لوکهید مارتن دیدار می‌کند. او پس از آن به سیاتل می‌رود و با مدیر آمازون دیدار کرده و در 7 آوریل در هیوستون با مدیران نفتی آمریکا دیدار می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید