محمد بن سلمان به واشینگتن رسید.. مهم‌ترین ایستگاه‌های او در آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی، سه‌شنبه 20 مارس، در سفری رسمی، وارد واشینگتن پایتخت ایالات متحده شد. او سفر خود را به ایالات متحده آمریکا با دیدار با دونالد ترامپ رئیس جمهوری، مایک پنس معاون رئیس جمهوری، هربرت مک‌مستر مشاور امنیت ملی، جیمز متیس وزیر دفاع و ده‌ها تن از اعضای کنگره این کشور، آغاز خواهد کرد.

شاهزاده محمد بن سلمان، دوشنبه، پادشاهی عربی سعودی را به مقصد ایالات متحده آمریکا، ترک کرد. سفر ولی‌عهد سعودی به آمریکا، رسمی است و سه هفته به طول خواهد انجامید.

بنا بر اعلام روز دوشنبه سفارت سعودی در آمریکا، سفر شاهزاده محمد بن سلمان به این کشور، شمار زیادی از شهرها را شامل خواهد شد.

ولی‌عهد سعودی شنبه به بوستون خواهد رفت. 26 مارس هم در نیویورک، با تعدادی از مسئولان آلمانی دیدار خواهد کرد.

او همچنین با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

از روز 30 مارس، شاهزاده محمد بن سلمان به کرانه غربی ایالات متحده منتقل خواهد شد و برای دیدار با مسئولان شرکت‌های بزرگ تکنولوژی همچون گوگل، اپل و شرکت اسلحه سازی لوکهید مارتن، به لس‌آنجلس و سن‌فرانسیسکو خواهد رفت.

او پس از آن به سیاتل خواهد رفت، جایی که شرکت آمازون قرار دارد و در نهایت، روز هفتم آوریل، سفر خود را با حضور در سیاتل، محل استقرار شرکت‌های نفتی، به پایان خواهد رساند.

روز دوشنبه عادل الجبیر وزیر امور خارجه سعودی گفته بود که شاهزاده محمد بن سلمان، با مسئولانی در شرکت‌های نفت و گاز در هیوستن دیدار خواهد کرد و در شرکت‌های گوگل، اپل و لوکهید مارتن، با مسئولان این شرکت‌ها به گفت‌وگو خواهد نشست. او همچنین در کنفرانس بازرگانان سعودی-آمریکایی در نیویورک، مشارکت خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید