ولی‌عهد سعودی فردا در سفری رسمی ریاض را به مقصد واشنگتن ترک خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی قرار است فردا سه‌شنبه 20 مارس طی سفری رسمی، کشورش را به مقصد ایالات متحده آمریکا ترک کند تا با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن دیدار کند.

به گزارش خبرگزاری دولتی سعودی «واس» شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد، «بنا بر ارشادات خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربی سعودی، فردا سه‌شنبه برای انجام دیداری رسمی عازم آمریکا خواهد شد تا در واشنگتن با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و مقامات این کشور دیدار کند».

در همین رابطه کاخ سفید چند روز پیش، از انجام دیدار رسمی ولی‌عهد سعودی از واشنگتن، خبر داد و بر تمایل ایالات متحده آمریکا برای تقویت روابط استراتژیک خود با پادشاهی عربی سعودی تاکید کرد.

قرار است دو طرف در چارچوب این دیدار رسمی منافع دو کشور آمریکا و سعودی شامل، توافق برای رویارویی با ایران و رویکردهای مداخله‌جویانه این کشور در منطقه، تعدیل توافق هسته‌ای ایران با غرب، ایجاد راه‌حل برای بحران سوریه، اجبار شبه‌نظامیان حوثی به نشستن پای میز مذاکره در یمن و فعال‌سازی روند صلح بین فلسطینیان و اسرائیل را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

سفر محمد بن سلمان به ایالات متحده آمریکا تنها به ملاقات‌های رسمی با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و مقام‌های عالی‌رتبه در کنگره و اتاق‌های فکر در این کشور منتهی نمی‌شود بلکه او حول محور تحقق برنامه چشم‌انداز 2030 و جذب سرمایه‌گذاری‌های آمریکا با مدیران بزرگترین شرکت‌های منطقه «سیلیکون والی» و شهر سیاتل دیدار خواهد کرد و نیز در همین زمینه به شهرهای نیویورک، بوستن و هیوستن خواهد رفت.

رسانه‌های آمریکا پیش از انجام این دیدار به موضوع اصلاحات اقتصادی و اجتماعی به رهبری این شاهزاده جوان و نقش او در ایجاد توسعه نوین در پادشاهی عربی سعودی، طرح‌های او برای بهبود اوضاع جوانان این کشور و ایجاد منابع اساسی درآمد و جایگزین برای نفت، پرداختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید