ليبی.. نامزدی فرزند قذافی در انتخابات ریاست‌جمهوری و اعلام برنامه اصلاحات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به نظر می رسد نامزدی سیف الاسلام قذافی فرزند معمر قذافی رهبر پیشین لیبی برای انتخابات ریاست جمهوری کشورش که تا 6 ماه دیگر به اجرا در خواهد آمد، قطعی شده باشد.

سیف الاسلام قذافی به عنوان نامزد هواداران نظام سابق لیبی پا به میدان انتخابات خواهد گذاشت. او طرحی برای اصلاحات و چشم اندازی برای آینده کشورش و خروج آن از بحران در دست دارد.

ایمن بوراس مدیر اجرایی برنامه اصلاحات سیاسی سیف الاسلام قذافی، کشور تونس را به عنوان پایگاهی برای اعلام برنامه‌های فرزند رهبر پیشین لیبی اختیار کرده است. قرار است ایمن بوراس دوشنبه 19 مارس در یک و کنفرانس خبری که در تونس برگزار خواهد شد، برنامه اصلاحات سیاسی سیف الاسلام قذافی برای آینده لیبی را اعلام کند.

تعداد بسیاری از هواداران، طرفداران، وابستگان و نزدیکان رژیم سابق لیبی پس از سقوط این رژیم و کشته شدن معمر قذافی به تونس مهاجرت کرده‌اند.

خالد الغویل وکیل و حقوقدان که از شرکت کنندگان در این کنفرانس خبری خواهد بود، در گفتگو با خبرنگار العربیه.نت اعلام کرد، برنامه و چشم انداز سیف الاسلام قذافی برای اصلاحات سیاسی در کشورش شامل موضع او درباره اوضاع کنونی و آینده لیبی و دیدگاهش برای خروج کشور از بحران با تلاش برای ایجاد آشتی ملی، همدلی و یکپارچگی میان مردم لیبی است.

الغویل تاکید کرد که موضوع پیگرد سیف الاسلام قذافی از طرف دادگاه کیفری بین‌المللی در این همایش خبری و انتخاباتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

الغویل توضیح داد که ادامه پیگرد و محاکمه سیف الاسلام برای لیبی هیچ گونه سودی نخواهد داشت زیرا او در کشورش و طبق قانون لیبی محاکمه و بنا بر قانون عفو عمومی صادره از پارلمان لیبی آزاد شد.

طرفداران رژیم سابق لیبی که به طور گسترده ‌ی جهت مشارکت در انتخابات آینده ریاست جمهوری ثبت نام کرده‌اند، در نظر دارند تا با حمایت از نامزدی سیف الاسلام قذافی که شخصیتی پرطرفدار است، بار دیگر در لیبی به قدرت برسند.

علی رغم اینکه سیف الاسلام قذافی تاکنون در انظار عمومی ظاهر نشده، اما طرفداران او کمپین انتخاباتی فعالی در داخل و خارج لیبی و در رسانه‌های نزدیک به خود، برای حمایت از نامزدی او به راه انداخته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید