سخنان شاهزاده محمد بن سلمان درباره تلاش‌ها برای برابری حقوق زن و مرد در سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان ولی‎‌عهد سعودی با تاکید بر این‌که این کشور، گام‌های بلندی در تامین حقوق زنان برداشته اشت گفت: «در تلاشیم تا هرچه سریع‌تر حقوق ماهانه زن و مرد برابر شود».

شاهزاده محمد بن سلمان در مصاحا برنامه 60 دقیقه شبکه تلویزیونی CBS که مشروح آن شامگاه یکشنبه 18 مارس پخش شد، افزود: «بر روی چند ابتکار عمل برای برابری زنان و مردان در حقوق از جمله حقوق ماهانه و مشاغل، کار می‌کنیم».

او توضیح داد: «طی چند ماه اندک آینده، زنان سعودی، نقش‌هایی در رهبر جامعه بر عهده خواهند گرفت. زنان امروز به تمام حقوقی که اسلام تضمین کرده دست یافته‌اند اما پادشاهی سعودی هم‌‎چنان در این زمینه فعالیت می‌کند».

شاهزاده محمد بن سلمان در این مصاحبه گفت: «پس از سال 1979، به ویژه نسل من، قربانی تندروی شدیم».اشاره ولی‌عهد سعودی به سالی است که در آن انقلاب ایران به پیروزی رسید و نظام کنونی حاکم بر این کشور، روی کار آمد.

ولی‌عهد سعودی در این مصاحبه تاکید کرد که این کشور اجازه نخواهد داد، «تندروی» در برنامه مدارس، نفوذ کند. این مصاحبه به مناسبت سفر شاهزاده محمد بن سلمان به ایالات متحده آمریکا صورت گرفته است.

این مصاحبه مفصل را نورا دونیل مجری برنامه 60 ذقیقه با شاهزاده محمد بن سلمان در ریاض انجام داده است.

سایت CBS News ولی‌عهد سعودی را به عنوان «یکی از قدرتمندترین رهبران خاورمیانه» توصیف کرده است.در این مصاحبه به روابط سعودی با آمریکا، جنگ یمن و تنش در روابط با ایران هم پرداخته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید