انتقال جنگجویان النصره از سوریه به لیبی با کمک قطر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اداره کل مبارزه با تروریسم وابسته به فرماندهی ارتش لیبی اعلام کرد شنبه 17 مارس در یک عملیات، 16 تن از جنگجویان جبهه النصره را هنگام ورود مخفیانه از مرز به کشور و در مسیر صحرای «الکفره» واقع در جنوب لیبی دستگیر کند.

به گزارش العربیه اداره کل مبارزه با تروریسم لیبی در پایگاه اطلاع رسانی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک اطلاعیه‌ای منتشر کرده که در آن آمده، تعداد دیگری از «جنگجویان النصره که با کمک قطر از سوریه به لیبی اعزام شده‌اند و قصد ورود مخفیانه از مرزهای جنوبی این کشور را داشتند» همچنان تحت تعقیب قرار دارند.

اداره کل مبارزه با تروریسم لیبی افزود که با نصب کمین و محاصرۀ این گروه در صحرای الکفره توانسته «16 تن از آن‌ها که اتباع سوریه و سودان هستند را دستگیر کند. چند تن دیگر از آن‌ها موفق به فرار شدند».

اداره کل مبارزه با تروریسم لیبی در ادامه توضیح داد: «این گروه با کمک قطر از سوریه به سودان و سپس به لیبی منتقل شده‌اند».

در این اطلاعیه آمده که یکی از این جنگجویان وابسته به جبهه النصره در بازداشت رژیم سوریه بوده اما از زندان فراری و سپس به ترکیه انتقال داده شده است.

همچنین توضیح داده شده که تمام اعضای این گروه از جنگجویان جبهه النصره وابسته به سازمان القاعده هستند که فرماندهان این «گروههای تروریستی» در تلاشند تا جنگجویان خود را از سوریه برای پیوستن به تشکیلات موسوم به «مجاس شورا» در لیبی اعزام کنند.

اداره کل مبارزه با تروریسم لیبی همچنین اعلام کرد که مسئولان ذیربط در لیبی در تلاشند تا با تنظیم و تقدیم شکایت نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد، موضوع دست داشتن بعضی کشورها در اعزام و تسهیل انتقال جنگجویان جبهه النصره از سوریه به لیبی را گزارش دهند.

این اداره بر تداوم عملیات جستجو و پاکسازی مناطق صحرایی در جنوب لیبی، جلوگیری از ورود افراد وابسته به «گروههای تروریستی» به این کشور و جلوگیری از رسیدنشان به شهر «سرت» تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید