ائتلاف عربی شواهد دیگری از کمک تسلیحاتی ایران به حوثی‌ها را ارائه می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی رسمی ائتلاف عربی به رهبری سعودی روز یکشنبه 19 دسامبر 2018 اعلام کرد، ائتلاف روز دوشنبه یک کنفرانس خبری برای ارائه شواهدی جدید از دخالت مستقیم ایران در ارسال موشک‌های بالستیک و اسلحه برای شبه نظامیان حوثی و تهدید امنیت منطقه‌ای، بین المللی و گسترش هرج و مرج را ارائه خواهد داد.

طی این کنفرانس که ساعت 16:10 به وقت محلی در ریاض برگزار خواهد شد، ائتلاف عربی موشکهای بالستیک ایران که برای شبه نظامیان حوثی در یمن قاچاق کرده است را نشان خواهد داد.

گفتنی است که این اولین باری نیست که ائتلاف عربی، ارسال اسلحه و موشک بالستیک از ایران به حوثی‌ها را فاش می کند.
در پنجم ماه فوریه 2018 ژنرال ترکی المالکی مدارکی را ارائه داد که ثابت می‌کرد که ایران به شبه نظامیان حوثی کمک تسلیحاتی می کند تا امنیت منطقه باب المندب را تهدید کنند.

حوثی‌ها با استفاده از موشک‌های کوتاه برد و بالستیک ایران باعث تهدید و بی ثباتی در آب‌های بین المللی و تهدید تجارت جهانی در باب المندب شدند.

سخنگوی ائتلاف عربی گفت شبه نظامیان حوثی با قایق های بمب گذاری شده بندر الحدیده را هدف قرار داده‌اند. این امر به معنای تهدید تجارت جهانی تلقی می شود.

سخنگوی ائتلاف گفت:«شبه نظامیان حوثی تاکنون 95 موشک بالستیک به سوی سعودی پرتاب کردند اما خوشبختانه پدافند ائتلاف عربی توانست همه آنها را در هوا منهدم کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید