کشته شدن 7 سرباز آمریکا در سقوط بالگردی نظامی در غرب عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هفت سرباز آمریکایی در حادثه سقوط یک فروند بالگرد نظامی این کشور در نزدیکی منطقه «القائم» واقع در غرب عراق کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام نظامی در وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» از سقوط یک فروند بالگرد نظامی متعلق به این کشور در غرب عراق و کشته شدن 7 سرنشین آن خبر داد.

این مقام نظامی آمریکایی گفت: «این بالگرد در حال انجام ماموریتی معمولی از عراق به سوریه بود و ماموریتی غیر عادی نداشته است».

وی در ادامه افزود: «این بالگرد 7 سرنشین داشت که همه آنها در این حادثه کشته شدند».

تاکنون هویت کشته شدگان اعلام نشده است اما یکی دیگر از مقامات نظامی آمریکا در این باره گفت که 4 تن از قربانیان این حادثه در نیروی هوایی ارتش آمریکا خدمت می کردند.

بنا بر گزارش های خبری، وزارت دفاع آمریکا با انتشار بیانیه ای در این زمینه اعلام کرد این بالگرد آمریکایی از نوع «Sikorsky HH-60 Pave Hawk» بود و در نزدیکی منطقه «القائم» در استان الانبار در نزدیکی مرزهای سوریه سقوط کرد. این بیانیه توضیح داد که سقوط این بالگرد حادثه بوده و به نظر نمی رسد که ناشی از اقدامی خصمانه باشد.

یک بالگرد آمریکایی دیگر که در این ماموریت بالگرد سقوط کرده را همراهی می کرد حادثه را گزارش کرد که بلافاصله یگان های واکنش سریع متشکل از نیروهای امنیتی عراق و نیروهای ائتلاف بین المللی مستقر در عراق به محل حادثه شتافته و به منظور بررسی علل حادثه، محل وقوع آن را محاصره و زیر نظر گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید