برادر عبدالله صالح به فرماندهی نیروی‌هاى «گارد جمهوری» ارتش ملى یمن تعیین شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدربه منصور هادی، رییس جمهور یمن، روز شنبه 17 مارس طی فرمانی ژنرال علی صالح عفاش الحمیری، را به فرماندهی نیروهای «ذخیره» ارتش ملی یمن منصوب کرد.

ژنرال علی صالح عفاش الحمیری، برادر ناتنی علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن است که اوایل ماه دسامبر 2017 به دست حوثی‌ها در صنعا کشته شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن، هادی طی فرمان شماره 48 سال 2018 ریاست جمهوری یمن سرلشکر علی صالح عفاش الحمیری به عنوان فرمانده نیروهای «ذخیره» ارتش ملی یمن صادر کرد.

گفتنی است که نام نیروهای «ذخیره» به جای نام قدیمی گارد ریاست جمهوری یمن اطلاق شده است. بیشتر نیروهای کارکشته این گارد پس از کشته شدن علی عبدالله صالح به دولت قانونی یمن پیوستند.

پیشتر احمد علی عبدالله صالح فرزند رئیس جمهوری سابق یمن این نیروها را فرماندهی می کرد.

ژنرال علی صالح عفاش اولین ژنرال و فرمانده این نیروها بود.وی در سال 1998 از فرماندهی کنار رفت و جای خود را به ژنرال احمد صالح داد.

علی عفاش یکی از مهمترین مقامات ارشد نظامی وبرادر عبدالله صالح است که اولین مقام عالی رتبه نظامی بود که پس از کشته شدن صالح به دولت قانونی یمن پیوست.

این ژنرال مدتی پس از کشته شدن صالح توانست از چنگ کودتگران حوثی در صنعا فرار کند و به نیروهای دولت قانونی بپیوندد.

ژنرال علی صالح از سال 1998 تا سال 2011 رئیس دفتر ریاست جمهوری یمن بود.

با توجه به سوابق و نقش ژنرال علی صالح عفاش در تاسیس نیروهای گارد ریاست جمهوری دولت قانونی یمن اهمیت ویژه ای برای وی قاظل شده است او به عنوان فرمانده نظامی باسابقه و یکی از بنیانگذاران گارد ریاست جمهوری نفوذ زیادی بر فرماندهان نظامی عالیه رتبه این گارد دارد لذا می تواند نقش بسیار مهمی را ایفاء کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید