ولی‌عهد سعودی: بر حمايت منافع فلسطينی‌ها تمرکز داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بم سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی تاکید کرد که سعودی بر موضوعاتی که منافع ملت فلسطین را تامین می‌کند، تمرکز دارد.

شاهزاده محمد بن سلمان در گفتگو با برنامه "60 دقیقه" شبکه تلویزیونی CBS و پیش از دیدار با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا و مقامات عالی‌رتبه این کشور، روابط کشورش با آمریکا را تاریخی و دارای قدمتی 80 ساله خواند و گفت که سعودی قدیمی‌ترین همپیمان آمریکا در خاورمیانه است.

ولی‌عهد سعودی در پاسخ به سوالی درباره تصمیم دونالد ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا در اسرائیل از تل‌آویو به قدس و تاثیر این اقدام بر روند صلح بین اسرائیل و فلسطین که تحت نظر جارید کوشنر، داماد ترامپ در حال پیگیری است، گفت: «پادشاهی عربی سعودی همه تلاش خود را بر تقویت روند صلح برای همه متمرکز کرده است. ما می‌کوشیم تا بر اموری که می‌تواند تنش ایجاد کند، تمرکز نکنیم. طبیعی است که دائما مثبت‌نگر باشم و به همین دلیل می‌کوشیم روی مسایلی که منافع ملت فلسطین و منافع همگان را تامین می‌کند، تمرکز کنم.»

گفتگوی شاهزاده محمد بن سلمان با برنامه "60 دقیقه" شبکه تلویزیونی CBS اولین گفتگوی این مقام سعودی با یک شبکه تلویزیونی آمریکایی است. نورا دونیل خبرنگار شبکه تلویزیونی CBS در سفر خود به خاورمیانه با ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی دیدار کرد و او را یکی از قدرتمندترین رهبران خاورمیانه توصیف کرد.

در این گفتگو که قرار است 18 مارس و دو روز پیش از دیدار شاهزاده محمد بن سلمان و دونالد ترامپ پخش شود، ولی‌عهد سعودی درباره روابط کشورش و آمریکا، جنگ یمن و همچنین موضوع ایران سخن گفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید