وزیر اماراتی رویکرد سعودی را آینده‌گرا و ایران را «واپسگرا» و «با ادبیاتی کهنه» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجۀ دولت امارات عربی متحده، گفت در حالی که پادشاهی عربی سعودی گفتمان و رویکرد جدیدی را در پیش گرفته و با اعتماد به نفس کامل به سوی آینده گام بر می‌دارد، ایران اما با رویکردی واپسگرا که در آن ادبیاتی کهنه رسوب کرده همچنان در گذشته دست و پا می‌زند.

به گزارش العربیه انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات عربی متحده جمعه 16 مارس در پیامی تویتری گفت: «هر شخص با انصافی که رویدادها را پیگری کند در می‌یابد که رویکرد سعودی منعکس کننده آرزوها و آرمان‌های نسل جدید و جوان است که با ادبیاتی آینده‌گرا و سرشار از روحیه، نشاط و آرزو عرضه می‌شود اما در مقابل رویکرد ایران واپسگرا و حاوی ادبیاتی کهنه است که در آن رسوباتی از گذشته به جای مانده است».

این مقام اماراتی در صفحه خود در شبکه اجتماعی تویتر نوشت: «فرق است میان چشم‌اندازیسعودی که ضرورت توجه به آرمان‌های نسل جوان و خواسته آنها برای رسیدن به توسعه و پایداری را کاملا درک کرده و در جهت محقق کردن آن گام بر می‌دارد و رویکردی ایرانی که جز توسعه‌طلبی هیچ‌گونه توجهی به توسعه و برآورده کردن نیازهای نسل جوان و آرمان آنها نکرده است».

وی در ادامه افزود:« نکته جالب اینجاست که با وجود نشاط و نوگرایی در رویکرد سعودی و نقش رهبری کننده آن که هر روز بیش از پیش با اعتماد به نفس کامل رو به جلو گام بر می‌دارد دیگر بهانه‌ای برای ادامه حمله‌های سنتی منتقدان و مخالفان سعودی نمانده است و ابزار آنها برای این کار تاریخ گذشته و ناکارآمد شده است. ما در امارات عربی متحده برای پیروزی و ثمربخشی این رویکرد پادشاهی عربی سعودی دعا می‌کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید