ملک سلمان 2 میلیارد دولار دیگر به عنوان سپرده مالی به بانک مرکزی یمن اهدا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی روز پنجشنبه 15 مارس طی فرمانی مبلغ 2 میلیارد دلار به عنوان سپرده گذاری به بانک مرکزی یمن اهداء کرد.

پادشاه سعودی پیشتر نیز یک میلیارد دلار به عنوان سپرده مالی به بانک مرکزی یمن اهداء کرده بود همچنین مرکز امدادرسانی و امور خیره ملک سلمان تاکنون چندین میلیارد دلار برای کمک به خدمات عمومی مانند ساختن مدارس و بیمارستان و غیره به یمن کمک کرده است.

به گزارش خبرگزاری سعودی، «واس»، محمد بن عبدالله الجدان، وزیر دارایی سعودی و محمد بن منصور ذم، رئیس بانک مرکزی یمن که در ریاض به سر می برد، برای انتقال این سپرده مالی از سعودی به بانک مرکزی یمن توافقنامه‌ای را امضا کردند.

در این رابطه، وزیر دارایی سعودی تاکید کرد که این توافقنامه در چارچوب ادامه پشتیبانی پادشاهی سعودی از ملت برادر یمنی است، صورت گرفته است.

وزیر دارایی سعودی گفت تاکنون سپردهای سعودی به بانک مرکزی یمن به سه میلیارد دلار رسیده است .این کمک‌ها وضعیت مالی و اقتصادی کشور جمهوری عربی یمن را تقویت و بر شرایط زندگی شهروندان یمنی تاثیری مثبت خواهد گذاشت.

در همین حال پادشاهی سعودی بر حمایت مداوم و مستمر از دولت و ملت یمن تاکید کرده و به تلاش‌های خود برای بازگرداندن امنیت، ثبات یمن و آزادسازی این کشور از سلطه باند تبهکار شبه نظامیان حوثی ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید