لاوروف :غیر نظامیان غوطه شرقى درحال خارج شدن از منطقه هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه 16 مارس گفت که غیرنظامیان سوری ساکن غوطه شرقی در حال خارج شدن از این منطقه هستند.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از یدبان حقوق بشر سوریه ابیش از 10 هزار نفر از از ساکنان شهر حموریه یکی از مناطق غوطه شرقی از این منطقه فرار کردند.

طبق این گزارش بیشتر این افراد غیرنظامی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه از طریق گذرگاهی که به وسیله نیروهای ارتش سوریه ایجاد کرده موفق به ترک مناطق درگیری شدند.

گفته می‌شود،اغلب افرادی که از غوگه متواری شدند به طرف مناطق تحت حمایت نیروهای دولتی پناه بردند.

به گزارش سازمانهای حقوق بشری از زمان تشدید حملات نیروهای دولتی روسیه و اسد به غوطه شرقی تاکنون بیش 11200 نفر در بمباران‌ها کشته شدند. حملات ارتش سوریه و شبه نظامیان متحد آن طی هفته‌های گذشته به این شهر افزایش یافته است.

پیش از این نیز نیروهای دولتی به گروهی از ساکنان شهر دوما در غوطه شرقی اجازه دادند تا از مسیرهای مشخص شده، از این منطقه خارج شوند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ گفته است که تاکنون حدود 25 کامیون حامل کمک های بشردوستانه وارد شهر دوما شدند. با این حال سازمان‌های حقوق بشری می گویند این کمک‌های برای نیازهای غیرنظامیان محاصر شده کافی نیست.

ارتش سوریه و شبه نظامیان مورد حمایت ایران با پوشش هوایی روسیه ماه گذشته عملیات گسترده ای را علیه مخالفان مسلح سوری مستقر در غوطه شرقی آغاز کردند. در این عملیات بیش از هزار نفر از جمله صدها تن کودک و زن کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید