ترکیه: عفرین را پس از به کنترل در آوردن به دولت سوریه تحویل نخواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ابراهیم کالین سخنگوی رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه پنجشنبه 15 مارس پیش بینی کرد که شهر عفرین در شمال سوریه، «به زودی» از خضور جنگجویان واحدهای حمایت از خلق (کُرد) پاکسازی شود و تاکید کرد که ارتش ترکیه پس از پایان عملیات، این شهر را به نیروهای دولتی سوریه تحویل نخواهد داد.

کالین در مصاحبه با شبکه TRT گفت: «نقشه رای برای منبج هم با همکاری آمریکا وضع کردیم. چنانچه واشینگتن به وعده‌هایش عمل کند، منطقه امنی گرداگرد این شهر ایجاد خواهیم کرد».

سخنگوی اردوغان افزود که توافق آمریکا و ترکیه درباره منبج، الزام آور است و با تغییر وزیر امور خارجه آمریکا، تغییر نخواهد کرد. او ادامه داد که وزیر امور خارجه جدید آمریکا، اطلاعات کافی درباره مساله ندارد، و این شرایط، اجرای طرح منبج را یک تا دو هفته به تاخیر خواهد انداخت.

او ادامه داد که سازمان اطلاعات ترکیه برای خروج شبه‌نظامیان گروه النصره را از منطقه غوطه دمشق تلاش خواهد کرد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، چهارشنبه 14 مارس گفته بود که امیدوار است «امشب» شهر عفرین در شمال سوریه، به طور کامل به کنترل نیروهای ترکیه و متحدانشان درآید.

عملیات ارتش ترکیه برای بیرون راندن واحدهای حمایت از خلق (کُرد) از شمال سوریه، 20 ژانویه گذشته آغاز شد. ترکیه واحدهای حمایت از خلق (کُرد) که شهرک عفرین و شماری دیگر از مناطق در شمال سوریه را کنترل می‌کند را «تروریست» و امتداد حزب کارگران کردستان می‌داند. این گروه از متحدان آمریکا در جنگ علیه داعش است.

آنکارا متعهد شده همه مناطق هم‌مرز با خود در شمال سوریه را از حضور واحدهای کُرد، پاکسازی کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید