ارتش یمن مواضع استراتژیک شبه‌نظامیان حوثی در شرق صنعا را تصرف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی پنج‌شنبه 15 مارس آخرین مواضع استراتژیک شبه‌نظامیان حوثی در سلسله ارتفاعات «المصناع» واقع در شهرستان «نهم» در شرق صنعا پایتخت را به کنترل خود در آوردند.

یک منبع میدانی آگاه گفت ارتش ملی یمن با پشتیبانی نیروی هوایی ائتلاف عربی و پس از درگیری‌های شدید با شبه‌نظامیان حوثی توانست مواضع استراتژیک آنها بر آخرین سلسله ارتفاعات از رشته کوه‌های المنصاع را به تصرف خود درآورد.

این منبع آگاه در ادامه افزود ارتش ملی یمن همچنین توانست روستای «عیده» از توابع منطقه «المجاوحه» در شهرستان «نهم» را از قبضه شبه‌نظامیان حوثی آزاد کند.

همچنین نیروهای زمینی ارتش یمن در شهرستان «نهم» همزمان با پشتیبانی یگان‌های توپ‌خانه‌ای ارتش و بمباران مواضع شبه‌نظامیان توسط جنگنده‌های ائتلاف عربی به شدت با آنها درگیر شده و مواضع آنها در این منطقه را منهدم کردند.

حملات زمینی ارتش یمن، به همراه گلوله‌باران توپ‌خانه‌ای و بمباران هوایی مواضع حوثی‌ها توسط نیروهای ائتلاف عربی، منجر به کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از شبه‌نظامیان حوثی و انهدام ادوات زرهی و جنگ‌افزارهای آنها شد.

ارتش یمن با برخورداری از پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی در حال حاضر در محور عملیاتی جبهه «نهم» که عنوان دروازه شرقی صنعا پایتخت کشور را به خود گرفته به شدت با شبه‌نظامیان حوثی درگیر است.

در این درگیری‌ها ارتش ملی یمن ضمن پیشروی و تصرف مواضع استراتژیک حوثی‌ها خسارت‌های سنگینی را بر آنها تحمیل کرده و باعث ریزش و روی گردانی هواداران شبه‌نظامیان حوثی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید