موسسه بین‌المللی رسانه، متخصص در مطالعات ایرانی راه‌اندازی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

موسسه بین‌المللی مطالعات ایران (رسانه) با هدف ارائه پژوهش‌های ژرف، مطالعات آینده‌نگر، گزارش‌های استراتژیک و پایش رسانه‌ای در زمینه ایران راه‌اندازی شد.

با مجوز وزارت کار و توسعه اجتماعی پادشاهی عربی سعودی، موسسه رسانه، موسسه بین‌المللی مطالعات ایران با مدیریت دکتر محمد السلمی، پژوهشگر و کارشناس مسائل ایران راه‌اندازی شد. این موسسه پیش از این تحت عنوان مرکز تحقیقات ایرانی خلیج عربی فعالیت می‌کرد.

در بیانیه‌ای که به مناسبت راه‌اندازی موسسه رسانه، موسسه بین‌المللی مطالعات ایران منتشر شد، آمده است: «در کنار تداوم و همکاری کنونی مرکز تحقیقات ایرانی خلیج عربی با موسسه‌های پژوهشی گوناگون، موسسه رسانه درصدد گسترش همکاری و راه‌اندازی پروژه‌های تحقیقاتی مشترک با نهادهای دولتی و مردم‌نهاد متخصص مسائل ایران در سطح بومی، منطقه‌ای و بین‌المللی و نیز همکاری با اندیشکده‌ها و موسسه‌های سراسر جهان است. انجام پروژه‌های پژوهشی و برگزاری همایش و سمینار و کارگاه آموزشی در عربستان سعودی و خارج از آن از جمله اهداف مورد نظر موسسه بین‌المللی مطالعات ایران است.»

به گفته مسئولان موسسه رسانه، این موسسه قصد دارد "پژوهش‌های ژرف و مطالعات آینده‌نگر و گزارش‌های استراتژیک تخصصی و پایش رسانه‌ای به چند زبان از جمله عربی، انگلیسی، فارسی، عبری و اردو" ارائه کند.

مرکز "تحقیقات ایرانی خلیج عربی" که با راه‌اندازی موسسه رسانه، موسسه بین‌المللی مطالعات ایران، تحت پوشش این موسسه قرار خواهد گرفت، پیش از این توانسته بود در گزارش سالانه برنامه اندیشکده‌ها و جوامع مدنی دانشگاه پنسیلوانیا به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی برتر در مسائل ایران در سطح منطقه شناخته شود. این مرکز تحقیقات همچنین توانست جایگاه بیست و هشتم فهرست برترین اندیشکده‌های متخصص در امور منطقه‌ای جهان را از آن خود کند. در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا نیز توانست در جایگاه دهم قرار گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید