کشته شدن مسئول امنیت نخست‌وزیر عراق.. نیروهای صدر متهم هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق، سه‌شنبه 13 مارس، دستور آغاز تحقیق فوری درباره کشته شدن سرتیپ شریف اسماعیل مسئول دستگاه امنیتی‌اش را صادر کرد.

بنا بر این بیانیه که در رسانه‌های عراقی منعکس شده، سرتیپ اسماعیل شریف فرمانده تیپ 57 نیروهای ویژه است که «در تبادل آتش با نیروهای غیر منضبط در ایست‌های بازرسی» ورودی شهر سامرا، کشته شد.

العبادی در بیانیه خود، به خانواده «این قهرمان که در بسیاری از نبردهای شرف علیه داعش شرکت کرد و نمادی از قهرمانی و از خودگذشتگی بود» تسلیت گفت.

برپایه بیانیه دفتر نخست‌وزیر عراق، سرتیپ شریف اسماعیل که مسئولیت امنیت تحرکات العبادی را بر عهده دارد، در نتیجه درگیری ناشی از اختلاف‌ها، کشته شد.

یک مقام مسئول در دستگاه اطلاعات عراق هم گفت که سرتیپ شریف اسماعیل پیش از سفر احتمالی العبادی به استان نینوا، به سمت این استان در حرکت بود که کشته شد.

این مقام مسئول که خواست نامش فاش نشود گفت که سرتیپ شریف اسماعیل، ابتدا با نیروهای وابسته به «گردان‌های صلح» پیرو مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق، به صورت لفظی درگیر شد.

او افزود که کاروان سرتیپ شریف اسماعیل، پس از این درگیری لفظی، به مسیر خود ادامه داد اما در حدود 100 کیلومتری بغداد پایتخت عراق، درگیری مسلحانه میان نیروهای گردان‌های صلح و همراهان سرتیپ، روی داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید