حزب‌الله سخنان منعکس شده نصرالله در یک سایت اصولگرای ایرانی را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روابط عمومی حزب‌الله لبنان سه‌شنبه 13 مارس، سخنانی را که سایت اصولگرای ایرانی «فردا نیوز» به نقل از حسن نصرالله دبیرکل این حزب منتشر کرده بود، تکذیب و تاکید کرد که گزارش این سایت، به طور کامل عاری از صحت است.

در همین راستا، سایت «فردا نیوز» با پوزش خواهی از انتشار این سخنان، آن را «اشتباه خبرنگار» توصیف کرد که به نوشته این سایت «به منبع غیر موثق» استناد کرده است.

برپایه گزارش حذف شده سایت «فردا نیوز»، نصرالله در جمع ایرانیان مقیم لبنان با بیان این‌که اعتقاد حزب‌الله به ولایت فقیه بالاتر از اعتقاد بسیاری از ایرانی‌ها است، گفته بود: «ایمان ما به ولایت فقیه با بسیاری از ایرانی‌ها متفاوت است. اعتقاد ما از آن‌ها قوی‌تر است. ما ایمان داریم که اطاعت از ولایت فقیه همان اطاعت از معصوم است».

او جایگاه ولایت فقیه را بالاتر از قانون اساسی لبنان دانسته و اظهار داشته بود: «ما ایمان داریم که جایگاه ولایت فقیه بالای قانون اساسی است و اجرای دستور ولی‌ ‌فقیه را واجب می‌دانیم».

درباره اصول رئیس جمهوری مسیحی لبنان هم نصرالله گفته بود: «میشل عون اصالتا شیعه و از نوادگان امام علی بن ابی طالب است. بسیاری از شیعیان در جزین یا سنی شدند یا مسیحی و شهر جزین اکنون به شهری مسیحی تبدیل شده است».

اگر چه روابط عمومی حزب‌الله لبنان، سخنان منتسب به او را تکذیب کرد، اما ویدیوهایی که از سخنان گذشته‌اش منتشر شده، مواضع او را که با سخنرانی تکذیب شده هم‌راستا است، نشان می‌دهد.

نصرالله بارها تاکید کرده که حزب‌الله لبنان آماده جان فشانی در راه «ولایت فقیه» است.

او همچنین بارها، حزب‌الله را امتداد طرح ایران دانسته و تاکید کرده است که تمام هزینه‌های این حزب را «با افتخار» ایران پرداخت می‌کند.

ژانویه گذشته «موسسه دفاع از دمکراسی» در گزارشی اعلام کرد که حزب‌الله لبنان، سالانه 700 تا 800 میلیون دلار از ایران دریافت می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید