هشدار یک مقام عراقی نسبت به قاچاق مواد مخدر از ایران به‌وسیله پهپاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام مسئول عراقی نسبت به قاچاق مواد مخدر از ایران به عراق با استفاده از پهباد هشدار داد و خواستار اقدامات کنترلی بیشتری بر مرزهای کشورش با ایران شد.

به گزارش سایت عراقی السومریه نیوز، علی الداینی رئیس شورای استان دیاله در شرق عراق روز دوشنبه 12 مارس در مصاحبه با رسانه های محلی این کشور گفت: «اطلاعاتی دال بر قاچاق مواد مخدر از ایران به عراق از طریق هواپیمای بدون سرنشین در اختیار داریم».

الداینی تاکید کرد اطلاعات دقیقی در دست است که نشان می‌دهد چگونه مافیای قاچاق مواد مخدر با استفاده از پهباد، کنترل‌های امنیتی در نقاط مرزی منطقه استحفاظی استان دیاله را دور زده و اقدام به قاچاق مواد مخدر از ایران به عراق می‌کنند.

علی الداینی همچنین در گفتگو با السومریه نیوز اظهار داشت: «اخیرا قاچاقچیان استفاده از پهباد برای قاچاق مواد مخدر از ایران به عراق را آغاز کرده‌اند و هر پهپاد می‌تواند بین 200 تا 250 گرم مواد مخدر جابه‌جا کند».

این مقام مسئول عراقی بر ضرورت اتخاذ راهکاری فوری برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر به استان دیاله تاکید کرد و نسبت به خطر تبدیل این استان به «دروازه‌ای برای قاچاق انواع مواد مخدر» به داخل عراق هشدار داد.

الداینی با اشاره به افزایش قاچاق مواد مخدر از ایران به کشورش، از نیروهای امنیتی خواست کنترل بیشتری بر مرزها داشته باشند.

استان دیاله عراق در غرب ایران و در مجاورت با استانهای کرمانشاه و ایلام قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید