ترامپ و شاهزاده محمد بن سلمان 20 مارس در واشنگتن دیدار خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید اعلام کرد شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی 20 مارس در جریان سفر به ایالات متحدۀ آمریکا با دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور دیدار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید سه شنبه 13 مارس در این رابطه اعلام کرد ترامپ در صدد است تا راهکارهای تقویت روابط میان دو کشور ایالات متحده آمریکا و پادشاهی عربی سعودی را در دیدار با شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی مورد بحث و بررسی قرار دهد.

اخیرا شاهزاده محمد بن سلمان در اولین دور از سفرهای خارجی خود پس از منصوب شدن به مقام ولی‌عهدی سعودی، به مصر و بریتانیا رفت.

شاهزاده محمد بن سلمان سال گذشته با دونالد ترامپ در کاخ سفید دیدار کرده بود. این دیدار که عنوان «تاریخی» به خود گرفت؛ تطابق اهداف و دیدگاه های پادشاهی عربی سعودی و ایالات متحده آمریکا در مسائل منطقه و دیگر زمینه‌ها، نمایان شد. این دیدار نقش بزرگی در توسعه چشمگیر روابط استراتژیک میان دو کشور ایفا کرد.

سفر محمد بن سلمان در نیمه مارس سال گذشته به واشنگتن، چارچوبی جدید از همکاری با واشنگتن را پایه گذاری کرد که نه فقط با ریاض بلکه به افق‌های اسلامی و عربی امتداد خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید