عملیات «سیل ریشه کن» برای پاکسازی «أبین» از القاعده در یمن پایان یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نیروهای کمربند امنیتی، لشکرهای واکنش سریع و نیروهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی در يمن پس از محقق کردن اهداف خود و کسب پیروزی‌های بزرگ در مدت زمانی بسیار کوتاه به عملیات «سیل ریشه کن» برای پاکسازی استان «أبین» از عناصر القاعده پایان دادند.

خبرگزاری رسمی امارات عربی متحده «وام» روز دوشنبه 12 مارس اعلام کرد که شهرستان «المحفد» یکی از بزرگترین شهرستان‌های استان «أبین» و همچنین درۀ «وادی حمارا» به طور کلی از وجود عناصر مسلح وابسته به سازمان «القاعده» پاکسازی شد.


عملیات «سیل ریشه کن» که به وجود سازمان القاعده در دو استان «أبین» و « شبوه» پایان داد، به عنوان یکی از مهمترین عملیات‌های نظامی شناخته شد.

همچنین در استان «حضر موت» نیز عملیات نظامی « شمشیر قاطع» توانست درۀ « وادی المسینی» را از وجود عناصر القاعده پاکسازی کند.


در این عملیات نظامی که برای از میان بردن عناصر القاعده انجام شد انبارها و زاغه‌های بزرگ سلاح و مهمات سنگین از قبیل موشک، و گلوله‌های توپ و بمب‌ها و تله‌های انفجاری کشف و ضبط شد. در این عملیات تعداد بسیاری از عناصر القاعده کشته و دستگیر شدند. در بین دستگیر شدگان تعدادی از فرماندهان میدانی القاعده از جمله « محسن باصبرین» نیز دیده می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید