کشته شدن بیش از هزار نفر در غوطه شرقی طى دوهفته گذشته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، روز یکشنبه 11 مارس اعلام کرد، بیش از 1100 نفر در دو هفته گذشته بر اثر بمباران هوایی روسیه و رژیم اسد در غوطه شرقی دمشق کشته شده اند.

این نهاد حقوق بشری اعلام کرد آمار قربانیان نه تنها کم نشده است بلکه در حال افزایش است.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه نه تنها روند کشتار غیر نظامیان ىر غوطه شرقي کاهش نیافته بلکه پرواز جنگنده‌های روسیه بر فراز آسمان این منطقه و بمباران مناطق مسکونی همچنان ادامه دارد.

نیروهای اسد و شبه نظامیان فرقه گرای ایرانی تلاش می کنند که غوطه شرقی را اشغال کنند و اهالی این منطقه را که 100% سنی هستند را از خانه خارج کنند.

طبق این گزارش درگیری‌های شدید میان شبه نظامیان تابع ایران که در کنار نیروهای اسد می جنگند از یک سو و مخالفان سوری از سوی دیگر در منطقه حرستا و دوما ادامه دارد.

این در حالی است که روسیه اعلام کرده که در حال گفتگو با شبه نظامیان مسلح که از غوطه شرقی خارج شوند. پیشتر تعدادی از افراد مسلح وابسته به «هیئت تحریر الشام» طی مذاکراتی با روس ها از غوطه شرقی خارج شدند.

روسیه امروز اعلام کرد، مخالفان سوری در حال مذاکره با روس ها در مرکز حمیمیم هستند تا دومین گروه از هیئت تحریر الشام نیز از این منظقه خارج شوند.

این در حالی است که برخی از گروههای مسلح در غوطه شرقی اعلام کردند، تا آخرین نفس در غوطه باقی مانده و در برابر حملات روسیه و نیروهای اسد مقاومت خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید