حوثی‌ها در صنعا دو تن از کارکنان سازمان ملل را ربودند

دولت یمن ربوده شدن کارکنان سازمان ملل توسط شبه نظامیان حوثی را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت قانونی یمن شامگاه جمعه 9 مارس، شبه نظامیان حوثی را به «کارشکنی و ایجاد موانع در روند کار امدادرسان سازمان‌های بین‌المللی در یمن» متهم ساخت.

دولت قانونی یمن مسئولیت کامل منع فعالیت‌های امدادرسانی و توزیع کمک‌های بشردوستانه در استان‌های تحت کنترل شبه نظامیان را متوجه حوثی‌ها دانست.

به گزارش العربیه به نقل از خبرگزاری رسمی یمن «عبدالرقیب فتح» وزیر اداره محلی و رئیس کمیته عالی امدادرسانی در حکومت قانونی یمن، جمعه با انتشار بیانیه‌ای اقدام شبه نظامیان حوثی در ربودن دو تن از امدادرسانان سازمان‌های بین المللی را به شدت محکوم کرد.

دولت یمن همچنین حوثی‌ها را به ربودن یکی دیگر از کارکنان سازمان ملل در اواخر ماه گذشته میلادی متهم کرد.

این مقام یمنی در بیانیه خود شبه نظامیان حوثی را مسئول کارشکنی و ایجاد موانع در روند کار سازمان‌های بین‌المللی برای امدادرسانی در یمن دانست.

این بیانیه از «مارک لوکوک» هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل متحد در یمن خواست تا سریعا برای آزادی این دو کارمند دخالت کند.

بیایه دولت یمن حوثی‌های مورد حمایت ایران را به ارتکاب این عمل تروریستی متهم کرد.

پیشتر فعالان سازمان‌های بین المللی در یمن با ارسال شکایت در تاریخ 5 مارس جاری به «اندرو گلیمور» دبیرکل امور حقوق بشر این سازمان، او را از حادثه ربوده شدن دو تن از کارکنان سازمان ملل توسط شبه نظامیان حوثی مطلع ساختند. در نامه ارسالی به دبیرکل حقوق بشر، به نگرانی‌های ناشی از خطر هجوم به کارکنان سازمان ملل متحد در یمن از جمله حمله شبه نظامیان حوثی به 8 تن از کارکنان سازمان‌های بین المللی در استان‌های «صنعا» ،«اب» و«الحدیده» اشاره شده است.

نامه شبه نظامیان را به تلاش برای به کنترل درآوردن و جهت دهی وتحریف فعالیت های سازمان های امدادرسانی سازمان ملل متحد و اعمال نفوذ بر روند فعالیت کارکنان محلی متهم کردند.

دولت قانونی یمن که رهبری آن را عبدربه منصور هادی به عهده دارد از شورای امنیت و سازمان ملل متحد خواست تا با قدرت در این موضوع دخالت کرده و به رفتارهای «تروریستی» شبه نظامیان حوثی پایان دهد و با ایجاد ابزاری مناسب مانع از تکرار وقوع چنین حوادثی شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید