پدر ناباب خشم ملت و دولت سعودی را بر انگیخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انتشار فیلمی کوتاه از یک شهروند سعودی که کودک خردسالش را وادار به کشیدن سیگار می‌کند، موجی از خشم و انتقاد را در این کشور به راه انداخت و مقامات سعودی را به تحت تعقیب قرار دادن او وادار کرد.

در یک فیلم کوتاه که مدت آن تنها 10 ثانیه است و روز جمعه 9 مارس 2018 در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، یک شهروند سعودی می‌کوشد کودکی را که به نظر نمی‌رسد بیش از سه سال سن داشته باشد، به سیگار کشیدن وا دارد.

در این فیلم کودک ابتدا بر اثر دود سیگار دچار خفگی می‌شود ولی افراد پیرامون او به این موضوع می‌خندند.

فعالان شبکه‌های اجتماعی سعودی با انتشار این فیلم خشم خود را از اقدام این پدر اعلام کرده و به دلیل آزار کودک و در معرض خطر قرار دادن سلامت جسمی و روانی او، خواستار تحت تعقیب قرار گرفتن این پدر شدند. آنها اعلام کردند که اقدام این پدر سعودی با قوانین و قواعد طبیعی که حمایت از خردسالان و کودکان در مقابل هر گونه آزار و اذیب روحی و جسمی ضروری می‌کند، در تعارض است. آنها همچنین باور دارند که انتشار این فیلم پیام منفی در زمینه اخلاق و تربیت به جامعه منتقل می‌کند.

این فعالان با منشن کردن وزارت کار و توسعه اجتماعی پادشاهی عربی سعودی خواستار برخورد جدی با این پدر و همه افراد حاضر در این ویدیو شدند.

در سوی مقابل وزارت کار و توسعه اجتماعی پادشاهی عربی نیز بلافاصله به این درخواست پاسخ مثبت داد و از در دستور کار قرار گرفتن اقدامات لازم در این زمینه خبر داد.

خالد ابا الخیل سخنگوی وزارت کار و توسعه اجتماعی گفت که تحقیقات لازم درباره این موضوع در جریان است. او از افرادی که درباره افراد حاضر در ویدئو اطلاعی دارند، خواست مقامات مسئول را در جریان بگذارند.

علاوه وزارت کار و توسعه اجتماعی، دادستانی کل پادشاهی عربی سعودی نیز به این موضوع ورود کرده و در صفحه توئیتر خود نوشت انتشار تصاویری که کودک وادار به سیگار کشیدن شود یا در حضور یک کودک سیگار کشیده شود، بر اساس قوانین حمایت از کودکان ممنوع است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید