تاکید شاهزاده محمد بن سلمان و وزیر دفاع بریتانیا بر مبارزه با تروریسم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولی‌عهد، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی روز جمعه 9 مارس در پایگاه هوایی «نورث هولت» انگلستان با «گوین ولیامسون» وزیر دفاع بریتانیا دیدار کرد.

در این دیدار دو طرف بر ضرورت هماهنگی تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

با ورود ولی‌عهد سعودی به پایگاه هوایی «نورث هولت» بریتانیا جنگنده‌های تایفون به نشانۀ خوش‌آمدگویی به پرواز در آمدند و سرود ملی دو کشور توسط یگان‌های گارد تشریفات مستقر در جایگاه استقبال نواخته شد و دو طرف از یگان‌های گارد تشریفات سان دیدند.

پس از انجام مراسم استقبال و تشریفات نظامی، دو طرف روابط دوجانبه، زمینه‌های همکاری استراتژیک کنونی میان دو کشور و راه‌های توسعه و گسترش آن به ویژه در زمینه‌های دفاعی و نظامی و فرصت‌های پیش رو در راستای چشم‌انداز توسعه 2030 پادشاهی عربی سعودی را مورد بحث و برسی قرار دادند.

همچنین شاهزاده محمد بن سلمان و وزیر دفاع بریتانیا درباره تحولات اوضاع در منطقه خاورمیانه و جهان به ویژه تلاش‌های انجام شده در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط‌گری گفتگو کردند.

دو طرف در مورد مسائل و موضوعات مورد بحث و راه‌کارهای گسترش هماهنگی مشترک در این زمینه ابراز خشنودی کردند.

همچنین ولی‌عهد سعودی و وزیر خارجه بریتانیا دو یادداشت همکاری برای تقویت قدرت دفاعی و تحکیم زمینه‌های همکاری مشترک امضا کردند که در آن بر اتخاذ راه‌کارهای مناسب برای تقویت شراکت بین دو کشور در جهت بومی‌سازی تکنولوژی و مشارکت در بخش‌های صنعتی، آموزش، سرمایه‌گذاری‌های فنی در چارچوب چشم‌انداز 2030 تاکید شده است.

همچنین دو طرف یادداشت‌های تفاهم دیگری نیز به منظور تقویت همکاری‌های نظامی میان دو کشور در زمینه‌های مختلف دیگر به امضا رساندند.

شاهزاده محمد بن سلمان ولی عهد سعودی در هنگام امضای توافق نامه های مشترک با بریتانیا

پس از انجام دیدار با وزیر دفاع بریتانیا، شاهزاده محمد بن سلمان برخی از محصولات شرکت صنایع دفاعی و هوافضایی بریتانیا «BAE Systems» را مورد بازدید قرار داد که با همکاری شرکت‌های سعودی فعال در بخش صنایع نظامی تولید شده است. این تولیدات نظامی با همکاری و مشارکت دستان توانمند و آموزش دیده سعودی طراحی و ساخته شده است. شاهزاده محمد بن سلمان از برنامه‌های این شرکت برای آینده و کمک‌های آن به برنامه‌های بومی‌سازی هرچه بیشتر صنایع نظامی و آموزش و به‌کارگیری شهروندان سعودی در این بخش مطلع شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید