گزارش تصویری العربیه از دیدار تاریخی شاهزاده محمد بن سلمان از بریتانیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولی عهد پادشاهی عربی سعودی طی دیداری رسمی از لندن با الیزابت دوم ملکه بریتانیا، مقام‌های سلطنتی پرنس چالرز ولی عهد و شاهزاده ویلیام، دوک کمبریج ، ترزا می نخست وزیر، بوریس جانسون وزیر خارجه این کشور، فیلیپ هاموند وزیر خزانه داری، تعدادی از نمایندگان احزاب مختلف در پارلمان انگلیس دیدار و گفتگو کرد.

العربیه این دیدار را به صورت گزارشی تصویری منتشر کرده است.

تدارکات زیادی برای این دیدار که عنوان « دیداری تاریخی» به خود گرفته است، دیده شده و خیابان ها و اماکن عمومی لندن با تصاویر شاهزاده محمد، شعارهای او و رنگ سبز به نشانۀ پرچم کشور پادشاهی عربی سعودی تزئین شده است.

در این دیدار شاهزاده محمد بن سلمان قرارداد هایی به ارزش 100 ملیارد دلار با کشور بریتانیا امضا کرد و علاوه بر آن یک موافقت نامه توسط مقامات دو کشور برای کمک رسانی به کشورهای فقیر جهان به امضا رسید.

شاهزاده محمد بن سلمان با تاکید بر عمق روابط کشورش با بریتانیا گفت:« بریتانیا هم پیمان ما و با ما در یک صف ایستاده است و ما می خواهیم صلح را گسترش دهیم».

همچنین بن سلمان با «جاستین ولبی» اسقف اعظم کانتربری عالی‌ترین مقام روحانی در کلیسای رسمی انگلستان دیدار و بر ارزش هایی از قبیل تسامح بین ادیان و صلح دوستی تاکید کرد.

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولی عهد پادشاهی عربی سعودی شامگاه سه شنبه 6 مارس بنا به دعوت رسمی دولت بریتانیا و برای انجام این دیدار وارد لندن شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید